اسطوره یونایتد، مخالف تمدید قرارداد سولشایر

سرمربی موقت شیاطین سرخ که رکورد هشتبرد پیاپی را زده، امشب در خانه مقابل برنلی به دنبال نهمین برد متوالی خواهد بود ......
سرمربی موقت شیاطین سرخ که رکورد هشتبرد پیاپی را زده، امشب در خانه مقابل برنلی به دنبال نهمین برد متوالی خواهد بود ...

سرمربی موقت شیاطین سرخ که رکورد هشت‌برد پیاپی را زده، امشب در خانه مقابل برنلی به دنبال نهمین برد متوالی خواهد بود. بردهای متوالی یونایتد کمک کرده این تیم اختلافش با آرسنال را جبران کند، ولی با 44 امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به تیم لندنی هنوز در رده ششم لیگ برتر است. انتظار می‌رود منچستر امشب مقابل تیم شانزدهم جدول کار سختی نداشته باشد. این تیم در آخرین بازی‌اش جمعه شب توانست آرسنال را در جام حذفی سه بر یک شکست دهد. سولشایر در این بازی از لوکاکو و سانچز که نیمکت‌نشین شده‌اند در ترکیب اصلی استفاده کرد و هر دو مهاجم عملکرد خیلی خوبی داشتند. همچنین بازیکنانی مثل پوگبا و رشفورد هم با آمدن این مربی نروژی متحول شده‌اند و در ترکیب یونایتد می‌درخشند. منچستر با ادامه این روند خوب می‌تواند به کسب سهمیه لیگ قهرمانان امیدوار باشد، با این حال سولشر معتقد است که این دستاورد برای باشگاه کافی نیست و آنها باید برای قهرمانی بجنگند: «قرار گرفتن در جمع چهار تیم اول جدول رویای ما نیست. ما منچستریونایتد هستیم. ما همیشه باید هدف‌مان فتح لیگ باشد نه چیز دیگر. البته ما امسال قادر به انجام چنین کاری نیستیم ولی با نگاه به آینده منتظر سال بعد می‌مانیم تا بار دیگر فصل را با هدف فتح لیگ آغاز کنیم.» 

با نتایج خوب اخیر یونایتد گروهی معتقدند که قرارداد سولشایر باید دائمی شود و او فصل بعد هم روی نیمکت تیم باقی بماند. با این حال پل اینس، هافبک سابق منچستر عقیده دارد که نباید در این باره عجله کرد و نگران است که سرنوشت دی‌متئو در چلسی برای این مربی کم‌تجربه تکرار شود. اینس گفت: «سولشایر آمده و ابرها را از بالای سر یونایتد دور کرده است. بازیکنان با آزادی زیادی بازی می‌کنند. فشارها از روی دوششان برداشته شده است. آنها فوتبالی سرگرم‌کننده و هجومی بازی می‌کنند و هواداران نیز از این بابت خیلی خوشحال هستند. به نظرم مربیگری در یونایتد اتفاق بزرگی است. موضوع الان نیست، موضوع آینده است. کم کردن فاصله با سیتی و لیورپول کار بسیار بزرگی خواهد بود. تمام کاری که اوله می‌تواند انجام دهد این است که به پیروزی ها ادامه دهد و امیدوار باشیم که جام و سهمیه لیگ قهرمانان بگیرد. ولی برای اینکه به او فرصت بیشتری داده شود، باید بیشتر فکر کرد. چلسی با دی‌متئو این کار را کرد. او آمد و تیم را قهرمان لیگ قهرمانان کرد ولی سه یا چهار ماه بیشتر باقی نماند. مربی بعدی منچستریونایتد باید انتخاب بسیار درستی باشد بنابراین باید در پایان فصل در این رابطه تصمیم‌گیری شود.»