اسلاویاپراگ ۰ - ۲ دورتموند؛ کامیابی زنبورها با دبل حکیمی

بوروسیا دورتموند موفق شد در دیداری دشوار به یک پیروزی شیرین دست یافته و با ۴ امتیاز موقتاً صدرنشین گروه F شود...

بوروسیا دورتموند موفق شد در دیداری دشوار به یک پیروزی شیرین دست یافته و با ۴ امتیاز موقتاً صدرنشین گروه F شود

به گزارش خبرنگار مدال، در شب دوم از هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، از گروه F، اسلاویاپراگ جمهوری چک در ورزشگاه سینوبو میزبان بوروسیا دورتموند بود که این بازی در نهایت با برتری ۲-۰ زنبورها به پایان رسید.

دورتموند از همان ابتدا بازی را هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۲، جیدون سانچو یک بازیکن را از پیش رو برداشت اما ضربه زمینی او با واکنش خوب کولار به بیرون رفت. پس از فشار اولیه دورتموند، میزبان خودش را در زمین پیدا کرد و مالکیت توپ را به دست آورد. اما در دقیقه ۱۵ باز هم روی حرکت سانچو و پاس رو به عقب او، این بار اشرف حکیمی موقعیتی عالی پیدا کرد که ضربه او با بی‌دقتی از کنار دروازه اسلاویا به بیرون رفت.

دورتموند با استفاده از خلاقیت بازیکنان خود، موقعیت‌های بیشتری ایجاد می‌کرد و سرانجام بعد از یک دوی اشرف حکیمی با یولیان برانت، ستاره مراکشی مصافت زیادی را طی کرد و با یک حرکت زیبا و گذشتن از چند مدافع، توپ را به طاق دروازه اسلاویا کوبید تا میهمان پیش بیافتد. در دقیقه ۳۹، اشرک حکیمی که باز هم به محوطه جریمه اسلاویا نفوذ کرده بود با دخالت مدافعین سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. تلاش‌های دو تیم در ادامه بی‌ثمر بود و نیمه اول با همان برتری ۱-۰ شاگردان لوسین فاوره به پایان رسید.

اما دورتموند نیمه دوم را هم بهتر از حریف آغاز کرد و در دقیقه ۴۶، جیدون سانچو در شرایطی تک به تک با بی‌دقتی نتوانست دروازه کولار را باز کند. دورتموند در تلاش برای مدیریت بازی و حفظ برتری خود بود و این باعث شده بود تا در نیمه دوم موقعیت زیادی روی دروازه‌ها ایجاد نشود.

اسلاویا در تلاش بود تا گل تساوی را به ثمر برساند و در دقیقه ۷۰، ضربه زیبای شوچیک از کنار دروازه بورکی به بیرون رفت. در دقیقه ۸۲، این بار دورتموند خطرساز شد اما ضربه تورگان هازارد از زاویه بسته، با عکس‌العمل اوندری کولار راهی به دروازه پیدا نکرد.

اسلاویا که در هفته اول، اینتر را در جوزپه مه‌آتزا متوقف کرده بود، در این دیدار هم بازی بسیار خوب و شجاعانه‌ای انجام داد اما در دقیقه ۸۸، باز هم این اشرف حکیمی بود که روی یک ضدحمله برق‌آسا، با ضربه پای چپش، توپ را از میان پاهای کولار عبور داد تا در نهایت این دیدار مهیج، با برتری ۲-۰ دورتموند و صدرنشینی موقت آنها به پایان برسد.

ببینید:

خلاصه بازی اسلاویا پراگ 0 - 2 دورتموند/ ویدیو

اسلاویاپراگ ۰ - ۲ دورتموند؛ کامیابی زنبورها با دبل حکیمی

تگ ها


ورزشگاه سینوبو فوتبال جهان زنبور‌ها لوسین فاوره مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا دبل اشرف حکیمی فوتبال