اسپالتی: اینتر در بحران نیست؛ راه حل خروج از این وضعیت را می دانیم

اینتر در آخرین هفته از نیم فصل اول سری آ، در خانهمیزبان لاتزیو خواهد بود ......

 اینتر در آخرین هفته از نیم فصل اول سری آ، در خانه میزبان لاتزیو خواهد بود. تیم اسپالتی، هفته های خوشی را سپری نمی کند و آن ها در سه دیدار اخیرشان در سری آ فقط 1 امتیاز گرفته اند و در کوپا ایتالیا نیز مقابل رقیب هم شهری حذف شدند. پیش از دیدار با لاتزیو، اسپالتی در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد؛ وی تاکید کرد تیمش در بحران نیست.

به نقل از Football-Italia، اسپالتی گفت:

از آنجایی که بازیکنان از ابتدای فصل کارهای فوق العاده ای انجام دادند؛ طبیعی است که در مقطعی هم به مشکل بخوریم. همه چیز دست خودمان است بنابراین می توانیم راه حلی برای شرایط فعلی پیدا کنیم. در چنین مواقعی شما باید از توانایی های فردی تان به خوبی آگاه باشید بنابراین می توانید قوی شوید و با آمادگی برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید. هیچ کسی نمی تواند راه حلی پیش روی شما بگذارد.

تا کنون موفق به خلق عملکرد بی نظیری شده ایم؛ باید به یاد داشته باشیم که هستیم و از کجا آمده ایم. در فوتبال زمان هایی هستند که همه چیز ضد شما پیش می روند. باید با انرژی و قدرت به این اتفاقات واکنش نشان داد. باید با تفکری صحیح به قضایا نگاه کنیم و به دنبال آن باشیم که چرا واقعا در چنین شرایطی قرار داریم. با این حال به نظرم بحرانی وجود ندارد. فقط برخی چیزها خطا پیش می رود و ما باید به دنبال راه حلی برای آن ها باشیم؛ هیچ فرد دیگری خارج از این مجموعه نمی تواند در این زمینه به ما کمک کند.

در کار حرفه ای، ترس هایی وجود دارد که شما باید با آن ها دست و پنجه نرم کنید و آنها را تجربه کنید. حالا رتبه چهارم هم در خطر است؛ این اتفاقی است که در طول یک فصل ممکن است پیش بیاید. در این فصل به خوبی کار کرده ایم و بازی های زیادی بودند که این موضوع را تایید می کنند. با اتفاقاتی که تا کنون در بازی های مختلف تجربه کرده ایم، ثابت شده این خود بازیکنان هستند که مشکلات را حل می کنند.

برخی چیزها هستند که از بیرون به شما نیرو می دهند و باعث می شوند که دوباره قوی شوید. اگر اشتباه نکنم فرداشب بیش از 60 هزار نفر در ورزشگاه خواهند بود. طرفداران اینتر، کارشان را به خوبی انجام می دهند. آن ها به کاری که ما در حال انجامش هستیم، اعتماد دارند و این دلیل حضورشان در ورزشگاه است. حالا که می بازیم، بیشتر از قبل عاشق مشاهده واکنش طرفداران هستم.

حتی اگر در بهترین فرممان در بازی دربی نبودیم؛ باید چیزهای بیشتری نشان می دادیم. در بازی های دیگری که باختیم هرگز تیم را دچار مشکل ندیدم. رم و لاتزیو تیم هایی استثنایی هستند؛ ناپولی و یوونتوس، فرازمینی کار می کنند و ما در میان آن ها در یک مجموعه هستیم درحالیکه کسی بi ما لطفی نکرده و این جایگاه با تلاش خودمان به دست آمده است. ما خوب هستیم و شرایطی ایجاد کردیم که بقیه روی ما حساب می کنند و طرفداران به ما اعتماد دارند. بازهم تاکید می کنم خودمان باید شرایط فعلی را حل کنیم.

وقتی این پیراهن را می پوشید باید واکنش صحیحی داشته باشید؛ نباید در مقابل انتظاراتی که از شما دارند؛ شرمنده و خجالت زده باشید. غیرممکن است برای اینتر بازی کنید و بتوانید خودتان را از طرفداران و انتظارات آنها مخفی کنید. همان طور که گفتم تیم من در بحران نیست چون راه حلش را می دانیم. این پسرها، مسئول سرنوشتشان هستند و به خوبی از توانایی های خود آگاهند. یک ضرب المثل قدیمی می گوید: " مردان ضعیف، سرنوشتی باطل و مردان قوی، سرنوشتی پر صلابت و مقتدرانه خواهند داشت." بیایید ببینیم ما از کدام دسته هستیم!

نقل و انتقالات زمستان؟ اگر کسی در ژانویه می خواهد برود؛ از نظر روحی و روانی یک مهلت زمانی وجود دارد و پس از آن نمی توانید انتظاراتی که از شما می رود؛ برآورده کنید. سپس دچار افت می شوید. هر کسی که به من نشان بدهد نسبت به وظایفش آگاه نیست، باید بداند که در برنامه های من جایی ندارد. بازگشت کانسلو به والنسیا؟ او از نظر دفاعی، فهم بالایی دارد درحالیکه در کارهای هجومی نیز توانایی بالایی دارد. مردم می توانند هرجور که دلشان می خواهد در مورد نقل و انتقالات ژانویه صحبت کنند اما تا زمانیکه آسیلیو به کانسلو یا سایر بازیکنان حرفی مبنی بر ترک باشگاه نزند؛ آن ها طبق برنامه در اختیار ما هستند. همه چیز به تصمیم های باشگاه در ژانویه برمی گردد.

اگر بازیکنی برود یعنی ما تصمیم گرفتیم که او باشگاه را ترک کند در غیراینصورت کسی فروخته نمی شود. پس تصمیم گیرنده باشگاه است و اگر خواستیم کسی بماند؛ وظیفه آن بازیکن این است که سرش را پایین بیاندازد و با تمرکز روی دو بازی آینده کار کند؛ اگر به فکر ددلاین و پایان فرصت نقل و انتقالات باشد؛ فقط وقت خود را تلف کرده است.

ژائو ماریو؟ شایعات زیادی در مورد یک بازیکن وجود دارد که می تواند درست باشد یا غلط؛ اما او یک حرفه ای واقعی است. تا کنون صحبت عجیبی از او نشنیده ام. در رختکن و تمرینات با جدیت کار می کند و یک نمونه کامل است. متاسفم که چند موقعیت خوب را از دست داده است. اگر فکر می کنید به خاطر این مسائل باید برود؛ اشتباه می کنید.

تگ ها


اخبار روز اینتر میلان فوتبال