اسپانیا و پرتغال، میزبانان قطعی جام جهانی ۲۰۳۰؟

به نظر نمی‌رسد دو کشور اسپانیا و پرتغال رقیبی جدی برای میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۳۰ داشته باشند....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از مارکا، الکساندر چفرین، رئیس یوفا در اجلاس اخیر اعضای اتحادیه فوتبال اروپا از ۵۵ کشور عضو درخواست کرد که از این قاره تنها یک نامزد برای جام جهانی ۲۰۳۰ معرفی شود تا حمایت تمام و کمال سایر اعضا را داشته باشد. این در حالی است که اسپانیا و پرتغال مشترکا درخواست میزبانی داده بودند و انگلیس نیز نامزد دیگر برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ بود اما پس از درخواست چفرین، گویا انگلیس ترجیح داده عقب نشینی کند و تمرکز را روی میزبانی یورو ۲۰۲۸ مشترک با ایرلند بگذارد.

به این‌ترتیب از منطقه اروپا، اسپانیا و پرتغال به‌طور مشترک نامزد میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ خواهند بود و هر دو نیز از حمایت قاطع دولت‌های‌شان برخوردار هستند.

کشورهای عربی نیز حمایت خود از میزبانی دو کشور را اعلام کرده‌اند. ماه گذشته که سوپرکاپ اسپانیا در عربستان برگزار شد، مذاکراتی مثبت بین لوئیز روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا با سران فدراسیون عربستان برگزار شد و او وعده حمایت عرب‌ها را گرفته است.

تا به امروز آرژانتین و اروگوئه نیز برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ ابراز تمایل کرده‌اند ولی هنوز هیچ‌کدام درخواستی رسمی برای این مهم ارائه نداده‌اند تا فعلا اسپانیا و پرتغال تنها نامزدهای میزبانی باشند. گفته می‌شود شاید از آسیا و آفریقا نیز میزبان‌هایی معرفی شوند.

تگ ها


یوفا