اسکوچیچ: بودن کی روش فرقی به حال ما نمی کند

سرمربی تیم ملی ایران واکنش جالبی به انتخاب کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی عراق داشت....

به گزارش "ورزش سه"، کارلوس کی روش پس از یک دوره موفق در تیم ملی ایران هدایت کلمبیا را بر عهده گرفت اما نتوانست توفیق چندانی در این تیم داشته باشد؛ پس از قطع همکاری این مربی با کلمبیایی ها، اخبار زیادی در مورد تیم آینده او منتشر شد. یکی از جدی ترین مشتریان کی روش، فدراسیون فوتبال عراق بود. مذاکرات طرفین که از مدت ها پیش خبر آن منتشر شده بود سرانجام به نتیجه رسید تا این مربی پرتغالی هدایت عراق را در مقدماتی جام جهانی عهده دار شود؛ جایی که ایران، یکی از تیم های حاضر در آن است.

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که میهمان برنامه شب های فوتبالی بود در مورد اینکه آیا انتخاب کی روش می تواند کار ایران را در مسیر صعود به جام جهانی سخت تر کند، گفت: من برای آقای کی روش و همه مربیان احترام زیادی قائل هستم. ولی فکر نمی کنم که اگر کی روش مربی عراق شود، فرقی به حال ما کند.

وی افزود: تمرکز من فقط روی تیم خودم هست. این را هم شنیده ام که مردم می گویند گروهی که ما داریم، گروه آسانی است. ولی بحث سختی و آسانی گروه ها مطرح نیست. این قابلیت و پتانسیلی است که هر کدام از این تیم ها در آسیا داشتند. می دانیم که هر کدام از این تیم ها با قابلیت شان به این مرحله صعود کردند. ما هم همین طور، قابلیت بالایی برای صعود به جام جهانی داریم. اوضاع به همین شفافی است و فرقی نمی کند که کی روش باشد یا نباشد. تیم ملی بحرین هم مربی فوق العاده خوبی دارد. من وقتی بازی های بحرین را آنالیز می کنم می فهمم که این مربی پرتغالی واقعا مربی بزرگی است.

سرمربی تیم ملی در واکنش به این موضوع که کی روش شناخت خوبی از فوتبال ایران دارد و این می تواند به نفع عراق باشد، گفت: در فوتبال امروز، نمی شود از خلع اطلاعاتی صحبت کرد. همه اطلاعات را در اختیار دارند. همه چیزها را می بینند و تحلیل می کنند. یک مربی خوب در دو یا سه رو خیلی سریع می تواند از یک تیم اطلاعات کافی کسب کرده و بداند که اوضاع از چه قراری است. البته می توانیم راجع به چیزهای دیگری صحبت کنیم. مثلا آقای کی روش سال های زیادی در ایران بودند و پیوند عاطفی با ایرانی ها دارند که از این بعد می تواند داستان ما را عوض کند.

تگ ها


تیم ملی ایران دراگان اسکوچیچ