اسکوچیچ تهدید کرد؛ آبادان را ترک می‌کنم

دراگان اسکوچیچ تاکید کرد اگر در روزهای آینده، شرایط در آبادان تغییر نکند، او باشگاه را ترک خواهد کرد....

دراگان اسکوچیچ تاکید کرد اگر در روزهای آینده، شرایط در آبادان تغییر نکند، او باشگاه را ترک خواهد کرد.

به گزارش مدال، تیم فوتبال صنعت نفت آبادان شروعی بسیار خوب در رقابت های این فصل از لیگ برتر داشته و توانسته 8 امتیاز از 5 بازی گذشته خود علیرغم تمام محدودیت هایی که داشته، کسب کند و در رتبه ششم جدول رده بندی قرار بگیرد. این تیم که در جام حذفی نیز در خانه قشقایی بازی کرد، موفق شد این تیم را با نتیجه 2 بر 1 در حالی که ابتدا عقب افتاده بود، شکست دهد.

متن گفت‌وگو با سرمربی کروات صنعت نفت را در ادامه می خوانید.

در مورد شرایط باشگاه و خودتان صحبت می کنید؟

بله من می خواهم موضوع مهمی را با شما مطرح کنم و اینکه می خواهم باشگاه را در روزهای آینده ترک کنم؛ اگر شرایط تغییری نکند. متاسفانه با وجود نتایج خوبی که ما گرفته ایم، شرایط باشگاه تغییری نکرده. ما مشکلات زیادی داریم و من به صورت جدی به ترک باشگاه فکر می کنم. روز گذشته بازیکنان من تمرین نکردند. این خیلی بد است. همچنین من بعد از اینکه بازیکنان ایرانی برای تیمم جذب کردم، چند بازیکن خیلی خوب خارجی در نظر داشتم که باشگاه نتوانست آنها را بیاورد. من اول برای بازیکنانم متاسفم؛ چون آنها حرفه ای بازی و رفتار می کنند ولی نمی توانند زندگی ای معمولی و نرمال برای خانواده شان با شغلی که دارند، رقم بزنند.

اسکوچیچ در ادامه افزود: هیچ فردی در باشگاه هنوز هیچ رقمی  از شروع فصل دریافت نکرده است. من واقعا متاسفم برای افرادی که اینجا هستند و همینطور هواداران، که شایسته چیزهای بهتری نسبت به الان هستند. من از آنها می خواهم که بار دیگر ما را در مقابل سایپا حمایت کنند ولی باید ببینیم بعد از بازی با سایپا چه اتفاقی می افتد و خدا برای ما چه سرنوشتی در نظر گرفته است.


اسکوچیچ با اشاره به اینکه اگر تغییری احساس نکند و نبیند، باشگاه را ترک می کند، ادامه داد: من نمی توانم این را ببینم که هیچ کس نگران این باشگاه نیست. خوزستان استان خیلی ثروتمندی است و من نمی توانم تصور کنم چرا چنین موقعیتی داریم. اگر در دو هفته آینده این را نبینم و احساس نکنم که شرایط باشگاه تغییر کرده است، بدون شک باشگاه را ترک می کنم. البته می دانم که رئیس باشگاه در حال تلاش است ولی هیچ کس به باشگاه ما کمک نمی کند.

سرمربی 51 ساله صنعت نفت اضافه کرد: من نمی توانم بیشتر این شرایط را تحمل کنم و بازیکنانم را ببینم. بازیکنان خانواده دارند ولی پولی ندارند. آنها مشکل دارند و نمی توانم به آنها هر روز انگیزه بدهم؛ بدون هیچ پولی. هیچ چیزی در باشگاه وجود ندارد و مشکل ما این است. من فکر می کنم تا حالا هم صبر زیادی به خرج داده ایم. حتی یک دلار هم از روز اول نگرفته ایم. همانطور که گفتم اگر شرایط تغییر نکند، باشگاه را ترک می کنم. من واقعا از هواداران و بازیکنان تشکر می کنم و مطمئن باشید من از کار کردن در آبادان خوشحال هستم ولی این شرایط برای هیچ کسی خوب نیست. مشکل اصلی این است که من واقعا آینده ای در باشگاه نمی بینم. ما تا الان صبور بودیم و چیزی نگفتیم ولی هیچ کس به ما کمک نکرده است. من فقط به نفت فکر می کنم  و روی تیمم تمرکز دارم. علاقه من این است که در شرایط بهتر برای بازیکنانم و خودم کار کنم. من به باشگاه های دیگر فکر نمی کنم. اما من در کرواسی خانواده دارم و وقتی آینده ای نمی بینم، شرایط سخت می شود. بعد از پیروزی در جام حذفی و لیگ ما روز گذشته به تمرین رفتیم ولی همه چیز شبیه یک مراسم خاکسپاری بود و انگار به قبرستان رفته بودیم نه به تمرین. این باعث میشود که اینگونه عکس العمل داشته باشم. من با رئیس باشگاه صحبت کردم ولی کسی به ما کمک نمی کند و تا حالا چیزی تغییر نکرده است.

وی درباره برانکو گفت: فکر می کنم برانکو نتایج خوبی گرفت. بعد از سال ها یک باشگاه برنامه داشت و سه سال پیاپی قهرمان لیگ شد. علاوه بر این آنها یک تیم داشتند. باید بیشتر در مورد برانکو صحبت شود. او نتایج خوبی گرفت. او مربی خوبی است و به خوبی با ایران تطابق پیدا کرده است. در عربستان اما صبر وجود ندارد. آنها دوست دارند، مدام به مربی در زمینه های تخصصی پیشنهاد بدهند و مدیرعامل همیشه دوست دارد در کار مربی دخالت کند و برانکو مربی ای نیست که گوش بدهد. من در النصر بوده ام و می دانم مربیگری در آنجا چطور است. وقتی من آنجا بودم، آنها دوست داشتند چند بازیکن را وارد تیم کنند. این برای من سخت بود و برای برانکو هم سخت بوده است. ولی من این کار را نمی کنم تا از شغلم دفاع کنم. این البته به ایران یا عربستان ربطی ندارد، تمام مربیان باید از شغلشان دفاع کنند. ما (مربیان) متخصص در زمینه فوتبال هستیم نه افراد دیگر. خیلی از زمان ها ما ریسک می کنیم و پولی نمی گیریم. همچنین برانکو نشان داد که او فرهنگ ایران را به خوبی می شناسد؛ چه در پرسپولیس چه قبل تر در تیم ملی.

اخبار مرتبط:

اسکوچیچ: از بازیکنانم راضی نیستم/ مهم این بود که بازی را بردیم

تگ ها


دراگان اسکوچیچ صنعت نفت آبادان ایران فوتبال