اسکوچیچ:جایگاه من را می‌خواهید؟امروز وقتش نیست

سرمربی تیم ملی ایران با اشاره به آمادگی تیمش برای جدال مقابل کره جنوبی، از انگیزه شاگردانش برای دستیابی به چهارمین برد در این رقابت‌ها خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی در چهارمین چالش در مسیر انتخابی جام جهانی، فردا برابر کره جنوبی شاگردانش را رهبری خواهد کرد. تیم ملی بعد از دستیابی به سه برد برابر عراق، سوریه و امارات، اکنون مقابل رقیب اصلی خود در این مسیر قرار خواهد گرفت و آنها امیدوارند علیرغم عدم حضور تماشاگران در این جدال، بتوانند از امتیاز میزبانی خود در استادیوم آزادی برای برتری مقابل حریف سود ببرند.

دراگان اسکوچیچ با حضور در نشست خبری پیش از این جدال و در شرایطی که علیرضا بیرانوند نیز او را همراهی می‌کرد، صحبت‌‎هایش را اینچنین آغاز کرد: عصر همگی بخیر. بازی مهمی را فردا خواهیم داشت. بعد از بازی برابر امارات انگیزه ما زیاد هم شده. برای حریف احترام زیادی قائل خواهیم بود. تیمی که با نظم و سازماندهی زیاد در زمین حاضر خواهند شد. به تیم خودمان هم ایمان خواهیم داشت. خوشبختانه تمام بازیکنان را در اختیار خواهیم داشت و آمادگی لازم را برای بازی فردا مهیا کرده‌ایم.

سرمربی تیم ملی ایران در واکنش به سوالی درباره این موضوع که علیرغم انتقادات که  به نحوه بازی تیم ملی صورت گرفته، عملکرد او با ۱۰ برد طی بازی و برتری روحی که مقابل ایران در جدال‌های گذشته مقابل کره جنوبی داشته‌ایم، اینطور پاسخ داد: دقیقا نمی دانم که انتظار هواداران چیست. فکر کنم بازی خوبی مقابل امارات در آن شرایط جوی نشان دادیم. من فقط می توانم جواب انتقادات را با برد نشان دهم. اگر کسی هست که بعد از ۱۰ برد طی ۱۰ بازی انتظاراتش برآورده نشده، من نمی دانم باید چه کنیم. تمام تلاش ما این است که ضمن انجام بازی های خوب، به نتایج خوبی هم برسیم.

اسکوچیچ در واکنش به سوال دیگری درباره اینکه از سبک بازی تیم ملی در نیمه اول مقابل امارات انتقاداتی صورت گرفته، اینکه در صورت تداوم این انتقادات اگر با نتیجه هم همراه نشود، چه خواهد شد و آیا فلسفه او بازی زیباست یا نتیجه گرایی اینطور واکنش نشان داد: نمی‍‌دانم که چطور باید جواب این سوال را بدهم. اینطور به نظر می‌رسد که بازی را باختیم و چنین صحبت‌هایی مطرح می‌شود. در ۱۰ بازی که سرمربی تیم ملی بودم امکان نداشت که ۱۲ برد داشته باشم و سعی کردیم که در همه بازی‌ها برنده باشیم. دوست دارم که تیمم خوب بازی کند و هم برنده باشم.


وی که به نظر از این وضعیت ناراضی به نظر می‌رسید، گفت: ممکن است این انتقادات به این خاطر باشد که خیلی ها دوست دارند این جایگاه را به عنوان سرمربی در اختیار داشته باشند، اما باید به این افراد بگویم که زمان مناسبی را برای این انتقادات انتخاب نکرده‌اند و باید منتظر زمان دیگری باشند.

اسکوچیچ درباره پاسخ به سوال خبرنگار کره جنوبی درباره اینکه چه بازیکنی از کره را برابر ایران خطرناک می داند گفت: درباره بازیکنان کره صحبت کرده‎ام اما به نظرم سون بازیکن خطرناکی است که می تواند در هر لحظه خطرناک باشد و نتیجه را به سود تیم خود تغییر دهد. به تیمم باور دارم و همینطور کاری که انجام می دهیم. ما این اعتماد را در خودمان می دانیم که بتوانیم به نتیجه خوبی برسیم و امیدوارم بتوانم به نتیجه‌ای که می خواهیم برسیم.

تگ ها


تیم ملی ایران فوتبال ایران دراگان اسکوچیچ فوتبال