اسکوچیچ: ما هم شش بازیکن مهم‌مان را نداشتیم

ما رده ۲۹ را در رنکینگ فیفا داریم و بالاتر از بوسنی در این رده بندی هستیم. طبیعی بود که دنبال برد باشیم و برای آن تلاش کنیم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه ، پیروزی برابر تیم ملی فوتبال بوسنی برای دراگان اسکوچیچ از چندین جنبه اهمیت خیلی بالایی داشت. این بازی و پیروزی در آن علاوه بر اینکه او را در انتخاب‌های نهایی‌اش برای حضور در تیم ملی در بازی‌های پیش رو کمک می‌کرد، به نوعی اثبات تفکرش به منتقدانی بود که چند روز قبل از اعزام تیم به بوسنی، انتقادهایی جدی نسبت به بازیکنان دعوت شده از سوی او مطرح کرده بودند.


حالا که اسکوچیچ موفق شده، بوسنی را به عنوان یک تیم قدرتمند اروپایی در بازی تدارکاتی شکست دهد، راحت‌تر از قبل درباره تفکر خود صحبت می‌کند و در آخرین مصاحبه خود سعی کرده به نوعی پاسخی هم به انتقادهایی دهد که نسبت به لیست منتخب او شده بود.


او در صحبت‌های خود به این نکته تأکید کرده که در این بازی علی‌رغم در اختیار نداشتن چندین ملی‌پوش، موفق به پیروزی ۲ بر صفر مقابل تیم بوسنی و هرزگووین شده است تا ثابت کند که قصد حذف این بازیکنان از تیم ملی را نداشته است. او صحبت‌هایش درباره این بازی را این‌طور شروع می‌کند: «ما رده ۲۹ را در رنکینگ فیفا داریم و بالاتر از بوسنی در این رده بندی هستیم. طبیعی بود که دنبال برد باشیم و برای آن تلاش کنیم. برد مقابل بوسنی هم به ما نشان داد که از آنها خیلی بهتر عمل کردیم. از بازی و نتیجه آن لذت بردم. سردار آزمون و مهدی طارمی نبودند. من بیرانوند را هم نداشتم. ۶-۷ بازیکن که سابقه جام جهانی دارند را در اختیار نداشتم. آنها بازیکنان مهمی هستند.»


او در این مصاحبه به علت تغییر سیستم‌هایش در دو بازی تدارکاتی مقابل ازبکستان و بوسنی اشاره می‌کند و تأکید دارد که در اردوهای بعدی  احتمالاً باز هم شاهد تغییر سیستم در تیم ملی خواهیم بود: «در بازی با ازبکستان با سیستم ۲-۴-۴ لوزی بازی کردیم اما در این بازی ۱-۲-۴-۳ وارد میدان شدیم. می‌خواهم روش‌های متنوعی را به کار بگیرم تا به بهترین سیستم برسم. چند تاکتیک دیگر هم در ادامه خواهم داشت تا به مناسب‌ترین و بهترین گزینه برسیم.»


حالا وقت آن رسیده که اسکوچیچ از اطمینان خاطر خود نسبت به کاری که دارد در تیم ملی انجام می‌دهد، بگوید. او تأکید می‌کند: «قبل از برگزاری بازی با بوسنی احساس خوبی داشتم چون می‌دانستم تیمی که به زمین می‌فرستم خوب کار خواهد کرد. ما فشار روی دروازه بوسنی را از زمین حریف شروع کردیم. احترام زیادی برای بوسنی قائل هستم اما باید بگویم آنها را در زمین خودشان تحت فشار شدید قرار دادیم.»


بازی با بوسنی، علاوه بر همه اهمیت‌هایی که از نظر فنی برای اسکوچیچ و تیم ملی فوتبال ایران داشته، به نوعی تجدید خاطراتی برای خود اسکوچیچ هم به حساب می‌آید. او بعد از این بازی به خاطرات دوران بازیگری‌ خود اشاره می‌کند: «بوسنی یکی از بهترین تیم‌های اروپایی است. خاطرات زیادی با همبازی‌های خود که بوسنیایی بودند دارم. چند نفر از آنها بازیکنان فوق العاده‌ای بودند. اکنون هم بوسنیایی‌ها ستاره‌ای همچون میرالم پیانیچ را دارند که یکی از بهترین‌های جهان است.»


تا پیش از شروع بازی‌های مقدماتی جام جهانی، آیا اردوهای آماده‌سازی دیگری برای تیم ملی برگزار خواهد شد؟ اسکوچیچ به این سؤال این‌طور پاسخ می‌دهد: «به دنبال برگزاری اردوهای دیگر هستیم اما واقعاً به خاطر شرایط کرونا نمی‌دانم چه زمانی می‌توانیم آن را عملی کنیم.»

بیشتر بخوانید:

غفوری مستحق حضور در تیم ملی است/ اسکوچیچ جوانگرایی را بهانه کرده

قلعه‌نویی: باید به اسکوچیچ تبریک گفت

 

 

تگ ها


تیم ملی ایران فوتبال ایران دراگان اسکوچیچ لیگ برتر خلیج فارس فوتبال