اسکوچیچ و تیم ملی با سیستم جدید؟

تیم ملی ایران امشب در شرایطی به مصاف بوسنی می رود که ممکن است سرمربی تیم ملی دست به تغییر سیستم بزند....

به گزارش "ورزش سه"، تیم دراگان اسکوچیچ در نخستین دیدار خود با این سرمربی کروات، در مقابل ازبکستان نمایش امیدوارکننده ای داشت و حالا آنها امشب در دومین حضور این مربی بر روی نیمکت ایران، باید به مصاف تیم قدرتمند بوسنی برود.


تیم ملی در دیدار نخست خود با سیستم ۴۴۲ به میدان رفت تا اینگونه به نظر برسد که مرد کروات قصد دارد با این سیستم متداول تیم ملی ایران را در دیدارهای حساس مرحله مقدماتی جام جهانی به زمین بفرستد.


اما با نگاهی به لیست افراد دعوت شده به اردوی تیم ملی برای دیدار مقابل بوسنی، این گمانه زنی ها انجام می شود که ممکن است اسکوچیچ برای دیدار امشب دست به تغییراتی بزند و تیمش را با سیستم جدیدی روانه میدان کند.


باید دید این مرد کروات برای تقابل با بوسنی چه اندیشه هایی در سر دارد ولی شاید او امشب تیمش را سیستم جدیدی روانه میدان کند. چنانچه اسکو تصمیم داشته باشد این اندیشه ها را در زمین پیاده کند، ممکن است او ایران را با سیستم ۳۵۲ در برابر بوسنی راهی زمین کند.


با توجه به حضور ۳ مدافع قدرتمند در لیست تیم ملی، اسکوچیچ نیز بدش نمی آید هر سه آنها را به صورت همزمان در زمین داشته باشد. مرتضی پورعلی گنجی، شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان ۳ مدافعی هستند که سیستم ۳۵۲ را برای تیم ملی جذاب می کنند.


از طرفی، حضور صادق محرمی و میلاد محمدی در دو سمت راست و چپ و تمرکز آنها بر روی کارهای تهاجمی، دست اسکوچیچ را برای تغییر سیستم باز گذاشته است تا او عناصر کافی برای رسیدن به خواسته هایش در سیستم ۳۵۲ را در اختیار داشته باشد.


احمد نوراللهی، احسان حاج صفی و علی قلی زاده بازیکنان خط میانی و وحید امیری به همراه کاوه رضایی می توانند مهاجمین تیم اسکوچیچ در سیستم جدید تیم ملی ایران باشند.


به هر حال باید منتظر ماند و دید دراگان اسکوچیچ برای دیدار امشب ایران در مقابل بوسنی قصد آزمون و خطا و آزمایش سیستم های مورد نظرش را دارد یا همچنان می خواهد در دیدارهای پیش رو، با سیستم قبلی تیمش را روانه زمین کند؟ دیدار ایران و بوسنی امشب از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران برگزار خواهد شد.

تگ ها


تیم ملی ایران دراگان اسکوچیچ