Banner

اسکوچیچ: کرونا، قرنطنیه و حالا هم زلزله!

دو زلزله مهیب صبح امروز در شهر زاگرب، پایخت کرواسی موجب ترس و وحشت عمومی در این کشور شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دو زلزله‌ای که امروز در فاصله‌ی نیم ساعت زاگرب را لرزانده، در شرایطی است که جهان در حال دست و پنجه نرم کردن با ویروس کرونا است و از شب گذشته نیز قرنطینه عمومی در کشور کرواسی به اجرا گذاشته شده، اما در وضعیت پیچیده فعلی اهالی شهر زاگرب هراسان از زلزله باید مدتی را بیرون از خانه‌ها بیتوته کنند و این کاملا برخلاف آن چیزی است که در تمام آن چیزی است که در تمام دنیا توصیه می‌شود و همه باید در خانه بمانند.

با دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که به کرواسی بازگشته است، صحبت کردیم. دراگان می‌گوید: «من در شهر زاگرب نیستم. من در شهر ریه‌کا زندگی می‌کنم که ۱۶۰ کیلومتر از زاگرب فاصله دارد.»

او ادامه می‌دهد: «البته ما متوجه زلزله شدیم، اما در شهر ما هیچ خرابی خاصی اتفاق نیفتاده، اما به سرعت متوجه شدیم که در شهر زاگرب ویرانی زیادی از این زلزله به بار آمده و این در شرایطی است که ما درگیر مسئله کرونا هستیم و از شب گذشته قرنطینه عمومی اجرا شده است.»

اسکوچیچ عنوان کرد: «حالا مردم باید از خانه‌ها بیرون بیایند و در عین حال، بهم نزدیک نشوند که این یک تجربه عجیب و غریب برای همه کسانی است که در زاگرب زندگی می‌کنند.»

سرمربی تیم ملی ایران در ادامه می‌گوید: «البته خوشبختانه این زلزله تلفات جانی خاصی نداشته و طبق آن چیزی که ما شنیدیم یک نفر به شدت زخمی شده که امیدوار هستیم اتفاق بدتری برای او نیفتد، اما الان اعضای کادر بیمارستان‌ها و بچه‌های تازه به دنیا آمده مشکلات زیادی را باید تحمل کنند. بیماران و کادر درمانی بیمارستان‌ها از محل کارشان بیرون آمده‌اند و این در شرایطی است که زاگرب امروز بیش از اندازه سرد است و این مسئله به آدم‌هایی که منازل‌شان آسیب دیده، برای‌شان بیشتر مشکل ایجاد می‌کند.

او یادآور شد: «جالب اینکه در روزهای گذشته هوای خیلی خوبی داشتیم، اما ناگهان از امروز دمای هوا خیلی پایین آمده است.»

از دراگان درباره تجربه شخصی خود درباره اتفاقات غیرمترقبه و بلایای طبیعی می‌پرسیدیم که می‌گوید: «ما قبلا یک بار در سال ۱۹۹۶ زلزله را تجربه کردیم، اما این یکی شدیدتر بوده و به قسمت‌های زیادی از شهر آسیب زده است.»

از سرمربی تیم ملی ایران سوال می‌کنیم که آیا از نزدیکان‌اش کسی در زاگرب زندگی می‌کند یا نه که او اینطور جواب می‌دهد: «پسر عموی من ساکن شهر زاگرب است و خانه‌اش بصورت کامل آسیب دیده است. واقعا وضعیت بغرنجی است و ما نگران هموطنانمان در شهر زاگرب هستیم.»

دراگان در ادامه می‌گوید: «بشر در حال حاضر در سراسر دنیا اوقات سختی را تحمل می‌کند و امیدوار هستم بعد از این ماجراها همه دریافته باشیم که در مقابل چیزهای اولیه‌ای مثل سلامت و زندگی نرمال، مسائلی مثل پول و ... که موجب اتفاقات خیلی بد در تمام دنیا می‌شود، چقدر کم ارزش است. امیدوار هستم بعد از این اتفاقات ما به خودمان بیایم، بهتر زندگی کنیم، مهربان‌تر باشیم، کمتر دروغ بگوییم و ... .»

این تصویر مربوط به یکی از بیمارستان‌های زاگرب است که موجب شده مادران در سخت‌ترین شرایط جوی و بیماری، به همراه نوزادان خود در محوطه مرکز درمانی حضور پیدا کنند.

او همچنین درخصوص موضوع وحید هاشمیان و بحث قطع همکاری با او و اشتباهی که در ترجمه اتفاق افتاده بود، سوال کردیم که چنین پاسخ داد: «من درمورد آقای هاشمیان صحبت نکردم چون ایشان با تیم ملی در حال حاضر قرارداد دارد و چیزی که از زبان من مطرح شده بود، ناشی از یک سوء تفاهم بود و ایشان عضو کادر فنی تیم ملی ما هست.»

بیشتر بخوانید:

رادوشوویچ: هم زلزله داریم، هم کرونا!

دراگان اسکوچیچ سوژه فاکس اسپورت

 

تگ ها


تیم ملی ایران فوتبال ایران دراگان اسکوچیچ فوتبال