اشتباهات تاکتیکی غیرمنتظره گواردیولا

به نظر می رسد به جز ضعف در بعضی از پست ها، در پاره ای از موارد نیز گواردیولا از تاکتیک های اشتباهی استفاده کرده است ......

به نظر می رسد به جز ضعف در بعضی از پست ها، در پاره ای از موارد نیز گواردیولا از تاکتیک های اشتباهی استفاده کرده است.

منچسترسیتی نتوانست از فرصت توقف ظهر دیروز یونایتدها استفاده کند و در خانه میدلزبورو متوقف شد. پیروزی برابر حریف ته جدولی می توانست کسب سهمیه را برای سیتی تقریبا قطعی سازد.

در فصل جاری  بارها به تاکتیک های گواردیولا ایراد گرفته اند و آنها را اشتباه خوانده اند.  در دیدار سرنوشت ساز برابر موناکو در لیگ قهرمانان، به نظر ترکیب ابتدایی و رویکرد گواردیولا در جریان بازی اشتباه بود و استفاده از سیستم دفاع 3 نفره که در اوایل فصل هم بارها مورد آزمایش قرار گرفته بود، به علت اشتباهات فردی مدافعان ادامه پیدا نکرد.

سرمربی سابق بارسلونا و بایرن از همان ابتدای فصل دلیل عدم استفاده از برنامه های خود را اجبار به تطبیق یافتن با شرایط بازیکنانش قلمداد کرد و دوباره و بعد از تساوی در دربی منچستر، دوباره روش ابتدای فصل را استفاده کرده و اذعان داشت که مدافعان کناری سیتی برای انجام خواسته های تاکتیکی وی سن زیادی دارند.

اما در ترکیب ابتدایی سیتی برابر میدلزبورو، به نظر می رسید هرگز توجهی به انطباق توانایی بازیکنان با سبک مورد استفاده نشده است. استفاده از گائل کلیچی در دفاع 3 نفره و خسوس ناواس در پست بال عقب، بیانگر این تئوری و عدم تطبیق بازیکنان با خواسته های پپ بود.

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر فوتبال