اشتباه بزرگ خامس ترک بایرن مونیخ بود

اسطوره فوتبال کلمبیا معتقد است خامس باید در بایرن می ماند و به رئال باز نمی گشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، خامس تابستان گذشته و پس از دو سال حضور قرضی در بایرن به رئال بازگشت. او که تمایلی برای ماندن در بایرن نداشت، به ماندنی شدن در رئال هم فکر نمی کرد و دوست داشت راهی اتلتیکو شود ولی با مخالفت سران باشگاه رئال روبرو شد.

خامس در رئال ماند و مطابق انتظار در بیشتر مقاطع فصل روی نیمکت بوده؛ به طوریکه در بازی اخیر برابر سوسیداد پس از نزدیک به ۹ ماه، یک بار دیگر در ترکیب ثابت کهکشانی ها به میدان رفت.

او اخیرا و در مصاحبه با رادیو کاراکول فاش ساخت که جدایی از بایرن، تصمیم شخصی خود او بوده و بایرن قصد فعال کردن بند فسخ ۴۳.۵ میلیون یورویی او را داشت:«تا ابد قدردان بایرن مونیخ خواهم ماند به خصوص یوپ هاینکس که توانست بهترین بازی ها را از من بگیرد و سطح کیفی من را به شکلی باورنکردنی بالا ببرد. بایرن قصد داشت بند قطعی شدن قراردادم را فعال کند اما خودم با سران باشگاه صحبت کردم و گفتم این کار را انجام ندهند چون در بایرن(زیر نظر نیکو کوواچ)خوشحال نبودم. بایرن به نظرم احترام گذاشت و به رئال برگشتم».

فاستینو آسپریا اسطوره فوتبال کلمبیا معتقد است خامس با جدایی از بایرن مونیخ، مرتکب اشتباه بزرگی شد. او به بلو رادیو گفت:« از نظر من بسیار عجیب است که خامس تصمیم به جدایی از بایرن گرفت. اتفاقات فعلی نتیجه تصمیمات بد او در گذشته هستند. یک فوتبالیست وقتی شاد است که بازی کند و در بایرن برای او ارزش بیشتری قائل بودند.

برای مثال من در نیوکاسل خوشحال بودم چرا که هر هفته در ترکیب ثابت بودم و بهترین بازی ها را انجام می دادم. نیوکاسل شهر بزرگی بود. شهری بدون آفتاب و با برف و باران شدید که اوضاع را برای من عجیب می کرد ولی چون هر هفته بازی می کردم، شاد بودم.»

خامس فصل جاری تنها ۱۴ بازی برای رئال انجام داده و از قرارداد او نیز تنها یک سال باقیمانده؛ در حالی که گفته می شود تابستان امسال قطعا راهی تیمی دیگر خواهد شد.

آسپریا منچستریونایتد را مقصد مناسبی برای خامس می داند:« یونایتد از نظر من باشگاه خوبی برای خامس است. سال هاست که یونایتد فاتح لیگ برتر نشده و انگیزه های بالایی برای قدرت گرفتن در فصل آینده دارد. هرچند آنها بازیکنا خوبی مثل خوان ماتا دارند که سبک بازی اش مثل خامس است ولی با این وجود معتقدم خامس به راحتی در منچستر جا می افتد.»

بیشتر بخوانید:
بازگشت نیمار به بارسلونا غیرممکن شد 
کونته: ناامیدم، نمی‌توانم چیزی بگویم!
واکنش ستاره فرانسوی به اولین هت تریک برای یونایتد

تگ ها


فاستینو آسپریلا خامس رودریگز خوان ماتا پیشکسوت کلمبیا فوتبال جهان منچستر یونایتد نیوکاسل کلمبیا رئال مادرید فوتبال