اشتباه عجیب زیدان؛ هدیه طلایی به اتلتیکو و بارسا

رئال مادرید امشب در زمین خود برابر رئال سوسیداد با تساوی ۱-۱ متوقف شد. توقفی که در آن رد پای زیدان دیده می شود....

به گزراش مدال و به نقل از مارکا، نیمه اول بازی با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کرده بود؛ در حالی که رئال ۱۲ شوت به سمت دروازه سوسیداد داشت(یکی داخل چارچوب) و سوسیدادی ها تنها دو شوت به سمت دروازه رئال ارسال کردند. رئال تیم برتر میدان بود ولی مشکل اینجا بود که نتوانست از شانس هایش به خوبی استفاده کند.

با شروع نیمه دوم، سوسیداد به طور کلی ورق را برگرداند و تبدیل به حاکم بلامنازع توپ و میدان شد. دلیل اصلی این اتفاق به تغییر سیستم رئال بر می گشت. زیدان سیستم رئال را از ۳-۳-۴ به ۲-۵-۳ تغییر داده بود اما این تغییر چیزی جز ضرر برای رئال نداشت و سوسیداد پس از ۱۰ دقیقه طوفانی و ارسال ۴ ضربه کرنر در این بازه زمانی دقیقه ۵۵ توانست به گل برسد.

یک ربع طول کشید تا زیدان اشتباه خود را اصلاح کند و در نهایت تیم او با گل دقیقه ۸۹ وینیسیوس از شکست فرار کرد. رئال یک امتیاز گرفت ولی دو امتیاز خانگی حساس را روی اشتباه تاکتیکی زیدان از دست داد.

فاصله رئال با اتلتیکو یک هفته تا دربی مادرید به ۵ امتیاز افزایش یافت و در جدول نیز با امتیاز برابر با بارسا یک پله پایین تر قرار گرفت.

زیزو در نشست خبری پس از بازی به اشتباه خودش اعتراف کرد:« خوب پرس نمی کردیم و پس از ۱۰ دقیقه یک ربع، مجبور شدم بار دیگر سیستم را عوض کنم و روندمان با ۳-۳-۴ بهتر شد. تعویضی ها نیز کمک کردند تا در نهایت به گل تساوی برسیم. تغییر سیستم به ضررمان شد؟ سه بار این سوال را مطرح کرده اید و باید بگویم بله؛ می تواند اینطور باشد.»

بیشتر بخوانید:

اشتباه مضحکی که هالند را از منچستر دور کرد

ورق برگشت؛ روزهای آفتابی پدیده رئال در دورتموند

 

 

تگ ها


زیدان فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال