اشتباه فاحش لهستانی‌ها؛ شش شناگر به خانه برگردانده شدند

شش شناگر لهستانی که با اشتباه فدراسیون شنای این کشور برای رقابت های المپیک به توکیو فرستاده شده بودند، به خانه بازگشتند....

به گزارش "ورزش سه"، فدراسیون شنای لهستان پس از بازگرداندن شش شناگر این کشور از رقابت های المپیک توکیو، اعتراف کرده است که به اشتباه تعداد بیشتری از سهمیه خود شناگر به رقابت های المپیک فرستاده بود و یه همین دلیل مجبور شد تعدادی از آنها را قبل از شروع بازی ها به خانه بازگرداند.

گزارش شده است که برخی از شناگران بدشانسی که به اشتباه به توکیو فرستاده شده بودند تهدید کرده اند که از فدراسیون شنای لهستان به دلیل این اشتباه فاحش که در نهایت به قیمت بر باد رفتن رویای این ورزشکاران تمام شد، شکایت خواهند کرد.

یکی از مقامات فدراسیون شنای لهستان در بیانیه ای گفت: "می‌خواهم تاسف، غم و اندوه و تلخ‌کامی خود را از وضعیت موجود ابراز کنم."

تیم ملی شنای لهستان اعزامی به المپیک ۲۳ شناگر داشت در صورتی که این کشور تنها باید با ۱۷ شناگر در این رقابت ها شرکت می کرد.

نام این شش شناگر اکنون منتشر شده است و بدیهی است که همگی آنها به شدت از این اتفاق خشمگین هستند و در شبکه های حملات شدیدی به فدراسیون شنای این کشور و بدنه حاکمیت ورزش لهستان کرده اند.

آلیتزیا تورش، شناگری که در المپیک های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ به نمایندگی از لهستان حاضر بود، یکی از ورزشکارانی است که مجبور است به این کشور بازگردد. او در اینستاگرام خود نوشت: "تصور کنید که پنج سال از زندگی خود را فدا می کنید و... فداکاری شما کاملاً بر باد می رود."

شناگر دیگری نوشته: "این وضعیت عجیب و پوچی است که هرگز نباید اتفاق می افتاد."

دیگری "بی کفایتی" کامل فدراسیون شنای لهستان را به خاطر "سوتفاهم در تفسیر قوانین" مورد انتقاد قرار داد.

اما شدیدترین برخورد زمانی اتفاق افتاد که تمام شناگران تیم ملی شنای لهستان در نامه ای سرگشاده خطاب به فدراسیون شنای این کشور خواستار استعفای رییس و هیئت مدیره این سازمان شدند.

در این نامه آمده است: "اقدامات این سازمان منجر به رویدادی بی سابقه در تاریخ ورزش لهستان شد.

علاوه بر این، شنای لهستان چه در نظر عموم و چه در نظر اسپانسرهای بالقوه تبدیل به یک جوک مسخره و خنده دار شد و این تاثیر چشمگیری بر روی تمام شناگران ما خواهد داشت.

ما از رییس و کل هیئت مدیره فدراسیون می خواهیم که فوراً استعفا دهند."

باید دید آیا هیئت مدیره هیئت مدیره تن به استعفا خواهد داد؟ قرار است پس از پایان رقابت های المپیک اقدامات بیشتری نیز در این زمینه صورت بگیرد.

تگ ها


المپیک توکیو ۲۰۲۰