اشرف: فراخوان کانال های سپاهان عامل این جنجال ها بود

مدیررسانه باشگاه پرسپولیس فراخوان کانال های سپاهان را عامل حواشی بازی امشب دانست....

به گزارش "ورزش سه"، دیدار تیم های سپاهان و پرسپولیس با حواشی و جنجال های بسیاری که پیش، حین و پس از بازی شاهد آن بودیم با تساوی یک بر یک به پایان رسید. اوج این جنجال ها را در پایان بازی شاهد بودیم؛ جایی که درگیری بازیکنان در حین خروج از زمین، حاشیه ساز شد. صحبت های علیرضا اشرف، مدیر رسانه پرسپولیس در پایان این دیدار را بخوانید:

این رسم مهمان نوازی نبود

اتفاقاتی که از قبل از بازی و زمان خروج ما از هتل رخ داد زیبنده هیچ باشگاهی در ایران نبود. من حتی یادم است که آقای نویدکیا روز گذشته در نشست خبری از هواداران سپاهان خواهش که مقابل هتل پرسپولیس حضور نیابند اما این اتفاق افتاد. ما این اتفاقات را به پای مردم خوب اصفهان نمی نویسیم ولی این رسم مهمان نوازی نبود که این گونه جلوی هتل ایستادند، نیم ساعت معطل ما کردند، انواع اقسام فحاشی را به ما کردند و دیر به ورزشگاه رسیدیم.

ویدئوهایمان را به کمیته انضباطی ارجاع می دهیم

آقای نویدکیا هم گفتند که ما بخاطر تجمع هوادارانمان دیر به ورزشگاه رسیدیم؛ من نمی دانم که این چه حمایت یا حمله ای است؟ حتما باید فدراسیون و کمیته انضباطی باید به این مسائل رسیدگی کند. ما ویدئوهایی را که گرفتیم به کمیته انضباطی فدراسیون ارجاع می دهیم چون هیچ گاه نشده که پرسپولیس از یک مهمان این گونه استقبال کرده باشد. خیلی راحت از هتل خارج می شوند به ورزشگاه آزادی می آیند، بازی شان را می کنند و می روند.

متاسفانه نظارت درستی نبود
ما متاسفانه دومین یا سومین باری است که چنین مشکلاتی را در اصفهان داریم. فکر می کنم استارت اتفاقات بعد از بازی، از همین درگیری ها و تشنج هایی که قبل از بازی بود، خورد. این درست نیست و متاسفانه نظارت درستی نبود. 

حق مان این بود که بازی را ببریم

همه دیدند که بازی خوبی بود و نباید در بازی پرسپولیس و سپاهان که یک بازی بسیار خوب فنی بود این اتفاقات بیافتد. حالا با بحث فنی کاری نداریم و صحبت ها را آقای گل محمدی کردند و گفتند که حق مان این بود که بازی را ببریم و متاسفانه توپ هایمان به گل نرفت. ولی اینکه بعد از بازی این اتفاقات افتاد را پیگیری می کنیم و دوست داریم که کار را برخلاف دفعات قبل که با مصلحت اندیشی موضوع سرهم می شد، خیلی درست نگاه کنند.

با مشت به اتوبوس ما می کوبیدند

اتوبوس ما آسیب ندید ولی قبل از خروج از هتل، در مسیر و حین رسیدن به ورزشگاه مشکل داشتیم. هواداران سپاهان که برای حمایت از تیم شان آمده بودند هم علیه تیم ما شعار می دادند. من خودم آنجا دیدم که با مشت به اتوبوس می کوبیدند. این آسیب به اتوبوس هم نباشد، اسمش هر چیزی باشد، مهمان نوازی هم نیست. من باز هم می گویم که کاری به مردم خوب اصفهان نداریم، مشکل ما با عده معدودی است که فکر می کردند با این کارها پرسپولیس تحت تاثیر قرار می گیرد و به حاشیه می افتد. ولی دیدند که این گونه نشد و ما می توانستیم حداقل با سه گل پیروز شویم.

در رختکن حبس نشده بودیم

بعد از حواشی که پیش و پس از بازی شاهد بودیم، تاخیر پرسپولیسی ها در خروج از رختکن و ترک ورزشگاه، به انتشار شایعه ای مبنی بر حبس آنها در رختکن انجامید که اشرف با تکذیب آن گفت: ما در رختکن حبس نشده بودیم ولی با توجه به اتفاقاتی که رخ داده بود منتظر بودیم تا شرایط آرام شود.

شب نگذاشتند که بازیکنان ما بخوابند

نامه ای که باشگاه در مورد رعایت مراتب امنیتی پرسپولیس به سازمان لیگ زده بود به خاطر این بود که ما کانال های سپاهان را رصد کرده بودیم که به هواداران سپاهان گفته شده بود هر وقت پرسپولیس آمد به هتل بروید یا در راه این کار را بکنید یا آن کار را بکنید. ما همیشه در شهرهای مختلف با توجه به اینکه پرسپولیس تماشاگر زیادی دارد این کار را می کنیم و موضوع جدیدی نبود. این یک نامه محرمانه بود که به سازمان لیگ داده بودیم. شاید اگر فراخوان هواداران سپاهان نبود این اتفاقات نمی افتند. در مورد حواشی بازی سپاهان و پرسپولیس روی سکوهای ورزشگاه آزادی هم باید بگویم که این اتفاقات در سکوها خیلی طبیعی است. حتی در کشورهای خارجی هم می بیند. من خیلی چیزها را نگفتم ولی باید در کمیته انضباطی این ها بررسی شود. دیشب چندین بار، چند موتور سوار با پرچم زرد آمدند فحاشی کردند و نگذاشتند که بازیکنان ما بخوابند؛ قبل از بازی هم این اتفاقات ادامه داشت و رفتارهایی بود که زنجیره ای و از دیروز شروع شده بود.

تگ ها


پرسپولیس تهران فولادمبارکه سپاهان