اشلی کول با دنیای فوتبال خداحافظی کرد

مدافع کناری سابق آرسنال و چلسی و تیم ملی انگلیس، از دنیای فوتبال خداحافظی کرد...

به گزارش مدال، اشلی کول تا همین چند سال پیش یکی از مدافعان کناری شناخته شده و برجسته در فوتبال دنیا بود. او در تیم‌های آرسنال، کریستال پالاس، چلسی، آ اس رم، لس آنجلس گلکسی و دربی کانتی بازی کرد.

به گزارش اسکای اسپورتس، اشلی کول 38 ساله اعلام کرده است دوران 20 ساله حرفه‌ای‌اش در دنیای فوتبال را به پایان می‌رساند. در تاریخ فوتبال انگلیس هیچ مدافع کناری به اندازه او پیراهن تیم ملی را در بازی‌های مختلف به تن نکرده است. اشلی در این باره اظهار داشت:

"بعد از فکر کردن به جوانب مختلف، دیگر وقت آن رسیده که کفش هایم را آویزان کنم. باید وارد مرحله بعدی شوم. امیدوارم بتوانم یک مربی باشم."

دوران فوتبال حرفه‌ای کول از بازی با پیراهن آرسنال در لیگ کاپ آغاز شد. او در نوامبر 1999 در بازی با میدلزبورو وارد زمین شد.

"باورنکردنی است. وقتی نوجوان بودم هیچ وقت فکر نمی‌کردم یک فوتبالیست حرفه‌ای خواهم شد و در بازی‌های مهم به میدان خواهم رفت. وقتی به گذشته‌ام نگاه می‌کنم، افتخار می‌کنم که در جام‌های جهانی، فینال لیگ قهرمانان اروپا و مسابقات مختلف حضور داشته‌ام. من به اندازه کافی خوش شانس بودم که جام قهرمانی لیگ برتر انگلیس را بالای سر ببرم. این آرزوی هر کودکی در انگلیس است. من رویایم را تبدیل به واقعیت کردم و حالا نگاهم به آینده است. امیدوارم یک مربی خوب باشم."

بیشتر بخوانید:

رسمی: وسلی اسنایدر از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

تگ ها


اشلی کول تیم ملی انگلیس سه شیرها فوتبال جهان اسکای اسپورتس فوتبال