اشک‌های مسی بعد از هت‌تریک تاریخی (عکس)

لیونل مسی، ستاره تیم ملی آرژانتین، شب گذشت با هت تریک برابر بولیوی هفتاد و نهمین گل ملی خود را به ثبت رساند تا از رکورد پله، اسطوره فوتبال برزیل، به عنوان بهترین گلزن ملی آمریکای جنوبی در رده مردان عبور کرده باشد....

به گزارش "ورزش سه"، آرژانتین شب گذشته با سه گل برابر بولیوی به برتری رسید و هر سه گل این بازی را لیونل مسی به ثمر رساند تا با اختلاف دو گل نسبت به ستاره سابق تیم ملی برزیل در صدر جدول بهترین گلزنان تاریخ آمریکای جنوبی قرار بگیرد.

همین موضوع باعث شد تا مهاجم جدید پاری سن ژرمن پس از پایان بازی و در مصاحبه کنار زمین احساساتی شده و اشک‌هایش سرازیر شود. هواداران آرژانتین پس از مدت‌ها دوری از ورزشگاه به دلیل شیوع ویروس کرونا، صبح امروز برای اولین بار بار دیگر به ورزشگاه برگشتند و از نزدیک شاهد پیروزی تیم ملی کشورشان در این دیدار بودند. آرژانتین که تابستان امسال موفق شد پس از سال‌ها دوری از جام‌های قهرمانی، در فینال کوپا آمه‌ریکا برابر برزیل به پیروزی رسیده و این جام را بالای سر ببرد، صبح امروز این موفقیت را برای اولین بار با هوادارانش جشن گرفت.

تمامی این اتفاقات دست به دست هم داد تا مسی پس از سوت پایان بازی نتواند جلوی اشک‌هایش را بگیرد و به خبرنگاران گفت:« من واقعا می‌خواستم چنین لذتی را تجربه کنم. زمان زیادی برای رسیدن به این رکورد صبر کردم، در پی آن بودم و رویای آن را در سر می‌پروراندم. این لحظه‌ای خاص برای رسیدن به آن پس از صبری طولانی است. راه بهتری برای جشن گرفتن این اتفاق وجود نداشت. مادرم و برادرانم روی سکوها هستند. آنها زحمات زیادی کشیدند و امروز اینجا با من جشن می‌گیرند. من بسیار خوشحال هستم.»

مسی با سه گلی که در دیدار شب گذشته به ثمر رساند موفق شد از رکورد لوییس سوارز، هم تیمی سابق و دوست قدیمی‌اش، نیز عبور کرده و بهترین گلزن آمریکای جنوبی در مسابقات انتخابی جام جهانی مردان لقب بگیرد. او حالا ۲۶ بار در مسابقات انتخابی گلزنی کرده است. این بازیکن پیش از این در سال ۲۰۱۶ از گابریل باتیستوتا پیش گرفته و عنوان بهترین گلزن تیم ملی آرژانتین را نیز از آن خود کرده بود.

تگ ها


لیونل مسی تیم ملی آرژانتین آرژانتین