اصرار عجیب به اتمام لیگ در 26اردیبهشت/استعلام حیاتی برای سرخابی ها

این اصرار را بایستی اصراری کشنده دانست چرا که منجر به برگزاری فشرده و هر سه و نیم روز یکبار بازی های نمایندگان ایران در آسیا شده...

مدال -حسین قدوسی

هیچ کس نه از باشگاهها و نه سازمان لیگ شفاف سازی نکرد که چه اصراری به اتمام لیگ برتر در تاریخ 26ازدیبهشت وجود دارد. 

این اصرار را بایستی اصراری کشنده دانست چرا که منجر به برگزاری فشرده و هر سه و نیم روز یکبار بازی های نمایندگان ایران در آسیا شده به گونه ای که پرسپولیس، ذوب آهن و استقلال در مقاطعی از اسفند، فروردین و اردیبهشت بایستی هر سه چهار روز یکبار در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند. 

چنین برنامه ای منجر به دو انفاق خواهد شد؛ 
1_منتفع شدن حریفان آسیایی نمایندگان ایران از بازی های فشرده حریفان ایرانی شان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان. 
این برنامه ریزی دقیقا به نفع تیم های  عربستانی و قطر و دیگر حریفان تیم های ایرانی تمام می شود و اگر لیگ کمی دیرتر تمام شود چنین اتفاقی را شاهد نخواهیم بود

2_تیم های ایرانی که به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان صعود کنند به دلیل اینکه لیگ ایران 26اردیبهشت تمام می شود و آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان سی اردیبهشت برگزار می شود حدود یکماه دور از میادین و شرایط مسابقه خواهند بود چرا که مرحله یک هشتم نهایی 27خرداد و پنج تیر  برگزار خواهد شد. 

همه سکوت کرده‌اند. کسی نمی گوید اصرار با تعطیلی لیگ در 26اردیبهشت چه دلیلی دارد تا اینکه بالاخره  فتاحی دیروز در مصاحبه ای عنوان داشته علت این است که  در صورت چهل و هشت تیمی شدن جام جهانی ممکن است مسابقات مقدماتی جام جهانی و جام ملتها در خرداد برگزار شود! یعنی باور کنیم ای اف سی و فیفا اینقدر بی برنامه هستند که به ناگاه بگویند در خرداد باید بازی کنید؟ کاری دارد؟ اگر سازمان لیگ استعلام نگرفت باشگاهها خود از فیفا و ای اف سی در این باره استعلام بگیرند. 

تگ ها


فوتبال فوتبال