اطلاعیه باشگاه فولاد خوزستان در خصوص رزومه‌ی تاکافومی آکاهوشی

باشگاه فولاد خوزستان در واکنش به جذب بازیکن ژاپنی توضیحاتی را پیرامون کارنامه این بازیکن ارائه کرد....

باشگاه فولاد مدتی به دنبال جذب یک بازیکن از کشور ژاپن بود که در نهایت با این بازیکن به توافق رسید اما پیش از جذب این بازیکن توسط باشگاه خوزستانی شایعات زیادی در فضای مجازی مطرح شد که فولادی ها نمی‌توانند این بازیکن را جذب کنند.

باشگاه فولاد در واکنش به این شایعات با صدور اطلاعیه ای نوشت:

مسئولان باشگاه فولاد خوزستان تاکافومی آکاهوشی «Takafumi Akahoshرا به خدمت گرفتند تا این تیم را تقویت کنند.برای آشنایی بیشتر با این بازیکن که روزهای گذشته در تمرینات تیم فولاد خوزستان حضور داشته، مروری بر کارنامه فوتبالی این بازیکن داریم‌:

بازیکن جدید فولاد خوزستان متولد 27 می 1986 در شهر فوجی ژاپن است و پیش از پیوستن به این تیم در عضویت تیم تایلندی اسپنبوری «Suphanburi» تایلند بوده است.

تاکافومی فوتبال خود را از رده زیر 13 سال و زیر 15 سال شیمیزو اس پلاس آغاز کرد و پس از آن در تیم فوتبال دبیرستان فوجیده هیگشی روند رو به رشد خود را ادامه داد تا دوران حرفه ای فوتبال را از سال 2005 با حضور در تیم اوراواردز «Urawa Reds» در لیگ برتر فوتبال باشگاه فوتبال حرفه ای برای پیوستن به (جی لیگ) آغاز کند.

پس از 2 سال پوشیدن لباس اوراواردز وی به عنوان بازیکن قرضی  برای تیم میتو به میدان رفت و طی این مدت از مجموع 41 بازی 8 گل زد و 8 پاس در کارنامه خود ثبت کرد. هافبک شماره 80 فولاد خوزستان سپس به تیم یاماگاتا ژاپن رفت و نیم فصل برای این تیم بازی کرد. لیگ لیتوانی مقصد بعدی آکاهوشی بود و 15 بازی برای تیم لیِپاخاس متالورژ این کشور انجام داد.

اما آکاهوشی بیشترین بازی را در طول دوران حرفه‌ای خود برای تیم پاگون ژچین در لیگ برتر لهستان انجام داد و در 2 مقطع، مجموعا در 156 مسابقه برای این تیم به میدان رفت که حاصل آن زدن 20 گل بود

وی همچنین به دلیل مصدومیت یک حضور ناموفق در لیگ روسیه و در تیم یوفا(UFA) این کشور داشت و با این وجود در 6ماه برای این تیم 2 گل زد و بار دیگر به لهستان برگشت و 2 سال دیگر در این کشور توپ زد

هافبک جدید فولاد در 2 سال گذشته در تیم‌های راچابوری(29 بار) و سوفانبوری(32 بار) در لیگ تایلند بازی کرده و مجموعا 5 گل نیز در این بازی‌ها به ثمر رسانده است.

گفتنی است، فولاد که در نیم فصل رقابت های لیگ برتر علاوه بر تمدید قرارداد با فرزاد جعفری و سینا مریدی، در پست های مختلف با جذب بازیکانی چون محمد امین بهرامی، عارف غلامی، مسی بوولی، سیامک کوروشی، آرش افشین، بابک مرادی و حجت چهارمحالی تیم خود را تقویت کرده است، در 4 بازی اخیر خود به 3 پیروزی و یک تساوی رسیده و در ادامه رقابت ها عصر امروز در ورزشگاه وطنی قائمشهر با تیم نساجی مازندران به رقابت خواهد پرداخت.

تگ ها


فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال