اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا؛ ۲۵ مرکز استان قرنطینه می‌شوند

با بحرانی‌شدن شرایط کرونا در کشور، ستاد مبارزه با کرونا در اطلاعیه‌ای محدودیت عبور و مرور اعمال کرد.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه" در این اطلاعیه آمده ، نظر به برگزاری چهل و دومین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در خصوص چگونگی محدودیت ها در تعطیلات پیش رو،  تصمیمات کمیته به شرح ذیل اعلام می‌شود:

از ساعت ۱۲ روز دوشنبه مورخ ۱۲-۸-۱۳۹۹ خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی از/به ۲۵ مرکز استان، به شرح مندرج در بند ۲ ، ممنوع است.

مراکز استان‌های دارای ممنوعیت عبارتند از: تهران، البرز، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، خوزستان، کردستان، اصفهان، قم، مرکزی، خراسان جنوبی، اردبیل، کرمانشاه، بوشهر، هرمزگان، یزد، لرستان، خراسان شمالی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان، سمنان و کرمان.

اعمال ممنوعیت‌ها در استان‌های تهران و البرز از انتهای حوزه استحفاظی آنها آغاز و به صورت یکپارچه، ورود پلاک غیر بومی و خروج پلاک بومی ممنوع می‌گردد.

زمان آغاز  اجرای طرح  ساعت ۱۲:۰۰ روز دو شنبه مورخ ۱۲-۸-۱۳۹۹ می‌باشد.

زمان خاتمه طرح ساعت ۲۴ روز جمعه مورخ ۱۶-۸-۱۳۹۹ می‌باشد.

پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای متخلفان بر اساس کد تعریف شده قبلی، اقدام می‌نماید.

ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ضمن تشکیل جلسه با دستگاه های متولی نسبت به هماهنگی و پشتیبانی جهت اجرای محدودیت‌های ابلاغی اقدام نماید. در این راستا لازم است ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نسبت به انسداد معابر غیر اصلی با هماهنگی پلیس راهور استان اقدام نمایند.

کمیته اطلاع رسانی نسبت به انجام اقدامات تبیینی و انعکاس تصمیمات در رسانه‌های کشور اعم از صدا و سیما و مطبوعات، اقدام مستمر و موثر معمول نماید. در این راستا تنظیم اطلاعیه های لازم و انجام مصاحبه های تخصصی مد نظر و اقدام قرار گیرد.

خودروهای عمومی، انتظامی، امدادی، درمانی، خدماتی، حمل کالاها و مواد اساسی مشمول اعمال ممنوعیت‌های تعیین شده نمی‌گردند.


باید دید قرنطینه ۲۵ مرکز استان باعث تعویق افتادن رقابت‌های لیگ هم خواهد شد یا خیر؟ با توجه به آنکه محدودیت عبور و مرور در این شهرها به وجود آمده و بسیاری از تیم‌ها مجبور به سفر بین شهری هستند، در این زمینه احتمالا تصمیمی گرفته خواهد شد. مهدی نبی دبیرکل فدراسیون با حضور در شبکه خبر اعلام کرده بود مسابقات به تعویق نخواهد افتاد، اما از سوی ستاد کرونای کشور زمزمه‌هایی مبنی بر تعویق کلیه برنامه‌های ورزشی وجود دارد.

تگ ها


ویروس کرونا