اطمینان سران سیتی به لغو محرومیت یوفا

اگر شیوع کرونا نبود این روزها باید شاهد تشکیل دادگاه تجدیدنظر در مورد محرومیت سیتی می بودیم....

به گزارش "ورزش سه"، اتحادیه فوتبال اروپا بهمن ماه گذشته به طور رسمی اعلام کرد باشگاه منچسترسیتی به دلیل نقض قوانین بازی جوانمردانه مالی یوفا و به اتهام سندسازی و اعلام غیرواقعی رقم درآمدهایش برای توجیه خریدهای نجومی بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ به مدت دو سال از حضور در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا محروم است.

این باشگاه انگلیسی حالا تنها امیدش برای نجات از این شرایط، تغییر این حکم توسط دادگاه حکمیت ورزش (‌CAS) است.

منچسترسیتی وکیلی که در کارنامه اش سابقه دو بار لغو برگزیت را می بیند را برای مقابله با رای یوفا و بازگشت به لیگ قهرمانان اروپا برای دو فصل آتی استخدام کرده است. دیوید پنیک به عنوان یکی از وکلای ارشد بریتانیا شناخته شده و در اوایل ماه جاری توسط سیتی استخدام شده تا مبارزه قانونی علیه یوفا را پیگیری کند.

سیتی امیدوار بود که نتیجه دادگاه حکمیت ورزشی در این ماه مشخص شود، اما ویروس کرونا تاریخ تعیین شده برای تجدید نظر را عقب انداخته است.

البته بعید است که آنها زودتر از ماه جولای حکمی را دریافت کنند، اما اگر CAS موافقت کند، این تاریخ قابل تغییر است.

یک از مدیران ارشد من سیتی به میرر گفت:« درخواست تجدید نظر ما کاملاً آماده شده است و تنها چیزی که منتظر آن هستیم این است که تاریخ مشخص است. ما اطمینان داریم که می توانیم رای یوفا را برگردانیم.»

اگر محرومیت سیتی از رقابت های اروپایی پای برجا بماند، احتمال رفتن ستاره های سیتی از این تیم وجود دارد. یکی از بازیکنانی که اعتراف کرده در صورت عدم موفقیت در تجدید نظرشان، ممکن است سیتی را ترک کند، کوین دی بروینه است.

تگ ها


منچستر سیتی