اظهارات مشکوک سرمربی برایتون؛ جدایی جهانبخش قطعی است؟

یک سایت انگلیسی ضمن بررسی اظهارات اخیر «گراهام پاتر» سرمربی تیم برایتون درباره علیرضا جهانبخش، از تیم آژاکس هلند به عنوان مقصد احتمالی این بازیکن ایرانی نام برد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، سایت «brightonandhoveindependent» در گزارشی به بررسی آخرین وضعیت علیرضا جهانبخش بازیکن ایرانی تیم فوتبال برایتون انگلیس پرداخت و این سئوال را مطرح کرد که «آیا اظهارات اخیر گراهام پاتر سرمربی برایتون به معنای پایان کار علیرضا جهانبخش در برایتون است؟»

این سایت نوشت: «یکی از تصمیمات دشوار نقل و انتقالات تیم برایتون در این تابستان، علیرضا جهانبخش است که این فصل فقط در سه بازی از ابتدا در ترکیب برایتون با هدایت پاتر به میدان رفته و هیچ موقع ۹۰ دقیقه در زمین نبوده است. او دسامبر گذشته در نخستین دیدار خود مقابل بورنموث گلزنی کرد و همچنین در بازی بعدی مقابل چلسی گلی به یادماندنی به ثمر رساند.

این در حالی است که جهانبخش در سال ۲۰۱۸ با ۱۷ میلیون پوند از آلکمار هلند به برایتون آمد و تا ژوئن ۲۰۲۳ با این تیم قرارداد دارد. دو دیدار دیگر که او از ابتدا در بازی حضور داشت با بورنموث و اورتون بود که برایتون شکست خورد. او در این فصل در ۱۹ بازی در لیست برایتون حضور نداشت و از زمان شروع مجدد مسابقات فقط در ۲۰ دقیقه پایانی بازی با منچسترسیتی بازی کرد که با باخت ۵ بر صفر برایتون همراه بود.

جهانبخش از ۷۹ بازی در باشگاه قبلی خود یعنی آلکمار ۳۴ گل زد و گزارش های مربوط به هلند حاکی از این است که آژاکس می خواهد جهانبخش را جایگزین حکیم زیاش کند.

او در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ با ۲۱ گل، بهترین گلزن لیگ هلند بود و رده سوم بهترین پاسور را با ۱۲ پاس گل در اختیار داشت. جهانبخش اولین بازیکن آسیایی است که موفق به کسب عنوان آقای گلی در لیگ های اروپایی شده است. مارک اوورماس مدیر تیم فوتبال آژاکس ظاهرا با جهانبخش در تماس بوده است اما مشخص نیست که آژاکس باید چقدر برای جذب این بازیکن هزینه کند. 

پاتر سرمربی برایتون گفت: البته که جهانبخش ناامید و ناراحت می شود چون می خواهد بازی کند و من این را می فهمم. رفتار او با باشگاه و من عالی بوده است، جهانبخش بهترین تلاش خود را می کند ولی او هم مثل هر فوتبالیستی دوست دارد بیشتر بازی کند. این چیزی است که ما باید در دوران استراحت (تعطیلی لیگ) درباره اش فکر کنیم و چیزی که برای او و باشگاه درست است را انجام بدهیم. جهانبخش بازیکن خوبی است و می تواند به ما کمک کند. اما بازهم می توانید از دیدگاه او این را درک کنید که می خواهد مرتبا بیشتر بازی کند.»

بیشتر بخوانید:
بشار: دیگر در پرسپولیس نمی‌مانم/ گفتند رقم قراردادت را کاهش بده!
عقیلی: من و نویدکیا دستیار هم نمی شویم

تگ ها


برایتون انگلیس فوتبال جهان برایتون نقل و انتقالات اخبار نقل و انتقالات لژیونرها اخبار لژیونرها علیرضا جهانبخش آژاکس فوتبال