اظهار نظر دونالد ترامپ در مورد دستمزد رونالدو

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در مورد درآمد بالای بازیکنانی مانند کریستیانو رونالدو صحبت کرده است...

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در مورد درآمد بالای بازیکنانی مانند کریستیانو رونالدو صحبت کرده است

دونالد ترامپ، رئیس جهموری آمریکا، در مورد نابرابری دستمزد در فوتبال زنان و مردان صحبت کرد.

به گزارش مدال، در روزهای اخیر و در مقطعی که جام جهانی زنان نسبت به گذشته هواداران بسیار بیشتری را به خود جذب کرده است، اعتراضات زیادی در مورد فاصله نجومی دستمزد بازیکنان مرد و زن در دنیای فوتبال مطرح شده است.

امروز تصویری در شبکه های اجتماعی به شدت دست به دست شد که نشان می‌داد دستمزد 84 میلیون دلاری لیونل مسی در سال، 2 برابر مجموع دستمزد 1693 فوتبالیست زن در هفت لیگ برتر در تمامی دنیای فوتبال در عرصه بانوان است که این فاصله وحشتناک، باعث اعتراض بسیاری شده است. در ماه مارچ، 28 نفر از اعضای تیم ملی زنان ایالات متحده، یک پرونده تبعیض جنسیتی در فوتبال آمریکا را تسلیم دادگاه کردند و حالا دونالد ترامپ در این رابطه صحبت کرده است.

ترامپ گفت: "من عاشق تماشای فوتبال زنان هستم و من فکر می‌کنم بازیکنان این رشته واقعا با استعداد هستند. از نظر من باید در منظر اقتصادی نیز فعالیت بیشتری در مورد فوتبال بانوان انجام شده و منابع مالی بیشتری به این عرصه تزریق شود.

من می‌دانم می توان با جذب ستاره‌هایی مانند کریستیانو رونالدو و بازیکنانی مانند او که در دنیای فوتبال مردان هستند،  درآمدی فوق العاده کسب کرد و نسبت به پولی که می‌گیرند، این بازیکنان بزرگ هزاران هزار از مردم را مجذوب تماشای خود می‌کنند. اگرچه من در این رابطه موضع خاصی ندارم اما باید این مساله بررسی شود."

اخبار مرتبط:

وعده ساری به رونالدو؛ حضور در پست مهاجم نوک

تگ ها


دونالد ترامپ کریستیانو رونالدو رئیس جمهور آمریکا فوتبال آمریکا کریستیانو رونالدو یوونتوس سری آ فوتبال