اعتراض استقلال به هتل محل اقامت در دوحه و بی تفاوتی فدراسیون

باشگاه استقلال به هتل محل اقامتش در دوحه و تبعیضی که بین تیم‌های ایرانی و دیگر تیم‌ها قائل شده‌اند معترض است ولی فدراسیون فوتبال نسبت به این اعتراض بی توجهی می‌کند....

به گزارش خبرنگار مهر، اسکان تیم‌های ایرانی در هتلی با نام «ازدن پالاس» در شهر دوحه هنگام برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به معضلی برای استقلال تبدیل شده و در حالی که این تیم به شدت به انتخاب این هتل معترض است، فدراسیون فوتبال حاضر به انعکاس این اعتراض به AFC نیست تا در این خصوص ابهاماتی پدید آید.

در حالی برای تیم‌های ایرانی حاضر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هتل ۴ ستاره ازدن پالاس در نظر گرفته شده که تیم‌های سایر کشورها از جمله عربستان سعودی، قطر، امارات و حتی ازبکستان و عراق در هتل های ۵ ستاره اقامت خواهند داشت. 

مسئولان باشگاه استقلال که پیش از تعیین شدن هتل ۴ ستاره ازدن پلاس با هتل ۵ ستاره «موندرین هتل» به توافق رسیده بودند که به ازای اقامت با سقف ۵۹ نفر در زمان برگزاری مسابقات در این هتل با همه سرویسها از جمله پذیرایی و ترانسفر، مبلغ ۱۰۸ هزار دلار هزینه شود. 

کنفدراسیون فوتبال آسیا که در شرایط کرونایی لیگ قهرمانان آسیا را تحت تدابیر خاصی به صورت متمرکز برگزار می‌کند و مسابقات منطقه غرب با همین شرایط در کشور قطر برگزار می شود، مبلغ یکصد هزار دلار به تیم‌های حاضر در این مسابقات بابت هزینه حضور در کشور قطر پرداخت می‌کند که البته مبلغ مربوط به تیم‌های ایرانی از طریق فدراسیون به باشگاه ها می‌رسد.

اعتراض باشگاه استقلال نسبت به تبعیض بین تیم‌های ایرانی و دیگر تیم‌ها است و آنها معتقدند وقتی کنفدراسیون فوتبال آسیا یکصد هزار دلار برای این هزینه‌ها پرداخت می‌کند، چرا باید تیم‌های ایرانی در هتلی ۴ ستاره و با هزینه‌های بسیار کمتر اقامت کنند. 

استقلالی‌ها در همین رابطه قصد این را داشتند که به صورت رسمی و کتبی از طریق فدراسیون فوتبال مراتب اعتراض خود را به AFC اعلام نمایند که فدراسیون از انعکاس اعتراض آبیها به این تبعیض آشکار خودداری کرد تا ابهاماتی در این خصوص پیش آید. 

در توافق باشگاه استقلال با «موندرین هتل»، اختصاص ۲۵ اتاق دَبل، ۹ اتاق سینگل (مجموع ظرفیت ۵۹ نفر) همراه با صبحانه، ناهار، شام، میان وعده، لاندری و ترانسفر به ازای مبلغ ۱۰۸ هزار دلار آمده بود و آبیها می توانستند با پرداخت تنها ۸ هزار دلار اضافه نسبت به مبلغ پرداختی AFC از این امکانات استفاده نمایند. در حالی که هتل ازدن پالاس که هم اکنون به تیم های ایرانی اختصاص یافته، تنها ۹ اتاق دبل و ۱۱ اتاق سینگل (مجموع ظرفیت ۲۹ نفر) آمده و باشگاه‌های ایرانی ناچارند به ازای هر یک نفر اضافه مبلغ مازاد را پرداخت نمایند.

بی تفاوتی فدراسیون فوتبال نسبت به این تبعیض آشکار بین تیم های ایرانی و دیگر تیم‌های حاضر در این مسابقات و عدم تمایل آنها برای انعکاس شکایت باشگاه استقلال ابهاماتی را در این زمینه ایجاد می کند.

لیست هتل تیم های آسیایی در غرب آسیا

مشخصات هتل های تیم های غیر ایرانی که ۵ ستاره هستند

مشخصات هتل محل اسکان تیم های ایرانی که ۴ ستاره است

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران لیگ قهرمانی فوتبال آسیا هتل قطر