اعتراض تند قلعه‌نویی به منع حضور خارجی‌ها

امیر قلعه‌نویی سرمربی ۵۷ ساله تراکتور در فصل جدید لیگ برتر روی نیمکت گل‌گهر خواهد نشست، این نهمین تیم باشگاهی در فوتبال ایران است که قلعه‌نویی هدایتش را بر عهده خواهد گرفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، قلعه نویی در سال‌های گذشته در کشاورز، برق تهران، استقلال تهران، استقلال اهواز، مس کرمان، سپاهان، تراکتور و ذوب‌آهن مربیگری کرد و حالا به سیرجان رفته تا چالش جدیدی را تجربه کند. با قلعه‌نویی در خصوص وضعیت گل گهر و مسائل مختلف دیگر صحبت کردیم که او به سوالات همشهری ورزشی پاسخ داد.

از عملکرد باشگاه در فصل نقل و انتقالات راضی هستید؟
بله، من راضی هستم و باشگاه هم تا جایی که امکان داشت با ما همکاری کرد تا بازیکنان مورد نظرمان را جذب کنیم. ما بر اساس بودجه‌ای که داشتیم نمی‌توانستیم دنبال بازیکنان گران قیمت یا ستاره برویم و باید شرایط باشگاه را هم در نظر می‌گرفتیم. ما خیلی زود وارد بازار نقل و انتقالات بودیم و تمرینات آماده‌سازی را هم زود شروع کردیم تا برای شروع لیگ خودمان را آماده کنیم.
 


گل‌گهر از لحاظ مالی شرایط فوق‌العاده‌ای دارد ولی بر اساس صحبت‌های شما حتما زیاد هزینه نکردید؟

ما به هیچ عنوان وارد هیاهوی نقل و انتقالات نشدیم و خریدهای ما نشان می‌دهد که از لحاظ مالی معقولانه بازیکن گرفتیم و هزینه گزاف نکردیم. اگر قرار بود غیر منطقی خرید کنیم همه چیز خودش را نشان می‌داد ولی سعی کردیم منطقی هزینه کنیم.

باز هم بازیکن جدید جذب می‌کنید؟
ما تقریبا نفرات مورد نظرمان را گرفتیم ولی شاید یک بازیکن دیگر هم به جمع ما اضافه شود. حالا باید ببینیم شرایط چگونه پیش خواهد رفت.

هدف گل‌گهر برای فصل جدید چیست، آیا به حضور در بالای جدول فکر می‌کنید؟
گل‌گهر در فوتبال ایران به تازگی هویت گرفته و سال گذشته هم برای اولین بار حضور در لیگ برتر را تجربه کرد. این تیم با زحمات مجید جلالی در لیگ برتر ماندگار شد و حالا هدف ما اجرای یک برنامه کوتاه مدت در فصل آینده است تا این تیم را به یک ثبات برسانیم و شخصیت حرفه‌ای گل گهر را بالاتر ببریم. امسال برای گل‌گهر سال ثبات است و امیدوارم عملکرد خوبی در فصل جدید لیگ برتر داشته باشیم.

معمولا در تیم‌هایی فعالیت کردید که برای قهرمانی می‌جنگیدند. آیا مربیگری در گل‌گهر می‌تواند فشارها و استرس را از شما دور کند؟
مربیگری در هر تیمی یک شغل سخت است. من در هر تیمی که باشم در هر بازی دنبال برد هستم، حتی گل‌گهر.

در مورد منع حضور بازیکنان و مربیان خارجی در لیگ ایران چه صحبتی دارید؟
قطعا این موضوع به کیفیت فوتبال ما ضربه می‌زند. مدیریت غلط مدیران غیر ورزشی باعث می‌شود که دانش فوتبال ایران هم ضربه بخورد. این اواخر دو مربی پرتغالی در کنار من بودند و خیلی به ما کمک کردند، وقتی بازیکن یا مربی خارجی با کیفیت به این فوتبال بیایند قطعا سطح فنی فوتبال ما رشد می‌کند ولی مدیران غیر ورزشی آخرین ضربه را هم زدند تا چنین تصمیمی گرفته شود.

قبول دارید که امسال قیمت بسیاری از بازیکنان ایرانی به شکل غیر منطقی بالا رفت؟
وقتی بازیکن یا مربی خارجی نمی‌آید طبیعتا چنین مشکلاتی هم ایجاد می‌شود.

بازی تیم ملی برابر ازبکستان را دیدید؟
ما همزمان با بازی تیم ملی یک بازی دوستانه داشتیم و به خاطر شرایط نور امکان تغییر ساعت بازی هم وجود نداشت. با این حال برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت دارم.

برخی همچنان بر این عقیده‌اند که اسکوچیچ گزینه ایده‌آلی برای تیم ملی نبود، نظر شما چیست؟
وقتی تصمیم گرفتیم که اسکوچیچ را انتخاب کنیم پس نباید دست از حمایت برداریم. قضاوت کردن آن هم در حالیکه تیم ملی فقط یک بازی انجام داده درست نیست، اسکوچیچ مربی خوبی است و باید به این مربی زمان بدهیم تا تفکراتش را در تیم پیاده کند. من برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم و اعتقادم این است که باید از این تیم و اسکوچیچ حمایت شود.

بیشتر بخوانید:

قرعه سخت از هفته نهم تا دوازدهم مقابل قلعه‌نویی

قلعه‌نویی: گل گهر هفته به هفته بهتر خواهد شد/ ویدیو

 

 

تگ ها


گل گهرسیرجان فوتبال ایران امیر قلعه نویی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال