اعتراض ذوب آهن به کم‌شدن فضای تبلیغاتی باشگاه ها

باشگاه ذوب آهن نسبت به محدود شدن فضای تبلیغاتی روی پیراهن تیم های لیگ برتری اعتراض کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در پی ابلاغ اصلاحیه کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال مبنی بر ایجاد محدودیت بر درج تبلیغات بر  روی لباس بازیکنان تیم های فوتبال  حاضر در لیگ برتر  !   باشگاه ذوب آهن  با صدور بیانیه ای به شرح ذیل مراتب اعتراض خود به این تصمیم را اعلام کرد.


در این بیانیه آمده است:


"چه امیدی است به فردای درخت....
اخیراً به پیشنهاد کمیته محترم مسابقات سازمان لیگ فوتبال  اصلاحیه ماده ۲۷ از فصل هفتم آیین نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور از سوی ریاست محترم سازمان لیگ به باشگاهها ابلاغ گردیده که شامل بندهایی سوال برانگیز است که امیدواریم جوابی برای آنها وجود داشته باشد ؛ همانگونه که همه آحاد شریف ملت ایران بویژه فوتبال دوستان مستحضرند در آمد زایی و تامین هزینه های سر سام آور ورزش حرفه ای بخصوص فوتبال امروز یکی از اصلی ترین دغدغه های متولیان امر باشگاه داری است  و در حالیکه در دنیای امورز فوتبال یک ورزش –صنعت  در آمدزا ست که علاوه بر نشاط اجتماعی و کمک به بالا بردن نُرم  شادی و سلامت جامعه در واقع به مثابه نهادی کارآفرین با گردش مالی شگفت آور یکی از مهمترمین ارکان اقتصادی هر کشوری است است بدنه ی  نحیف وفقیر باشگاه داری در  میهن عزیز اسلامیمان هروز شاهد موارد شگفت آوری از این دست می باشد! 
در یکی از بندهای این اصلاحیه آورده شده که درج تبلیغات روی شورت های ورزشی بازیکنان ممنوع! و تنها روی لباس و در دو طرف عقب و جلوی آن مقدور است! به زبان ساده یعنی در روزگاری که برخلاف مسیر جهانی جریان در آمدزایی ورزش و فوتبال  باشگاههای ورزشی ما از حق پخش تلوزیونی مسابقات و تبلیغات محیطی و فروش بلیط (که با پاندمی کرونا به صفررسیده)و سایر در آمدها به کلی محرومند و ازین خان نعمت حتی یک ریال هم سهم ندارند  و باشرایط  و مشکلات سهمناک فعلی باشگاهها منجمله باشگاه ذوب آهن که روی کوچکترین فرصت در آمدزایی هم حساب باز کرده و می کند  سوال اینجاست که  ابلاغ این اصلاحیه از سوی سروران متولی فوتبال کشور به چه معناست؟ همانند رویه جهانی تبلیغات استفاده حداکثری از  لباس بازیکنان جهت درآمدزایی چه اشکالی دارد؟دلیل محروم کردن باشگاهها از این  فرصت اقتصادی که بسیاری از  معضلات آن ها را پوشش می داد چیست؟ انتهای مسیر محروم کردن باشگاهها از کسب درآمد و سوق دادن هر چه بیشتر آنها به مبادی دولتی به کجا ختم می شود ؟ و در صورت به بن بست رسیدن باشگاهها و انصراف بخش عمده ای از آنان از لیگ های کشور به دلیل مخارج کمر شکن فوتبال و سایر رشته های حرفه ای !  مسئولیت این فاجعه با کیست؟


 داستانی قدیمی می گوید که وقتی تبر را به جنگل آوردند در ختان با حیرت  گفتند: آه وافسوس که دسته اش از جنس ماست!!


روابط عمومی وامور بین الملل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان"

تگ ها


ذوب آهن اصفهان فوتبال ایران ذوب آهن لیگ برتر خلیج فارس فوتبال