اعتراض رئیس فدراسیون جودو به سازمان صداوسیما

رئیس فدراسیون جودو در نامه ای به رئیس سازمان صداوسیما مراتب اعتراض این فدراسیون به پخش مصاحبه با سرمربی پیشین تیم ملی را اعلام کرد....

به گزارش مدال و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو ، برنامه خندوانه دوشنبه شب از شبکه نسیم ، در حالی با حضور سرمربی سابق تیم ملی جودو به روی آنتن رفت که این مربی بنا به ادعای خود از کشور متواری گردیده و تاکنون بارها علیه مقامات و سیاست های ایران به ویژه در حوزه ورزش ایران مصاحبه کرده است.

نکته قابل توجه اینجاست که این شخص قرار است در ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ و در دادگاه حکمیت ورزش در سوییس حاضر شده و علیه ایران و فدراسیون جودو کشورش شهادت دهد تا بتواند همچنان این فدراسیون را از شرکت در رویدادهای بین المللی محروم نگه دارد.

رئیس فدراسیون جودو در واکنش به این اقدام صداو سیما در نامه ای خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما نوشت :

«جناب آقای عبدالعلی علی عسگری
ریاست محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم
با کمال تأسف اطلاع حاصل شد که در روز دوشنبه مورخ ۲/۴/۱۳۹۹ شبکه نسیم اقدام به بازپخش برنامه خندوانه سال گذشته خود با حضور جودوکاران به همراه سرمربی سابق تیم ملی جودو ایران نموده است. همچنان که این موضوع در رسانه ها مورد پوشش گسترده قرار گرفته، نامبرده بنا به ادعای خود از کشور متواری گردیده و اقدام به مصاحبه های متعدد علیه مقامات و سیاست های کشور عزیزمان به ویژه در حوزه ورزش ایران نموده است. عناد و ستیزه ورزی وی با خانواده جودو، مسئولان ورزش و سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران فارغ از انگیزه های غرض ورزانه و منفعت طلبانه او تا جایی پیش رفته است که در ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ برای بیان اظهارات بی پایه و اساس خود در دادگاه بین المللی ورزش در سوییس حاضر خواهد شد تا علیه ایران و فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران ادعاهای واهی خویش را تکرار کند.

همانگونه که در ماده ۱۵ قانون خط مشی کلی و اصول برنامه های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۶۱ تصریح شده است: «صدا و سیمای جمهوری اسلامی زبان گویای ملت و چشم و گوش حساس کشور است از این رو وظیفه دارد خواستها، نیازها و مشکلات مردم را به اطلاع مسوولین برساند.» همچنین بند (ه) ماده ۱۹ این قانون اعلام می کند برنامه برای گروه های ضدانقلاب در صدا و سیما قابل پخش نیست. این در شرایطی است که دسیسه دشمنان این ملت به وسیله افرادی چون فرد یاد شده، بدنبال تاریک و تار نمودن چشم انداز روشن پیشرفت و توسعه کشور، نا امید ساختن جوانان شاخص و سخت کوش برای موفقیت در میدان های ورزشی به ویژه جودو کاران کشور و نادیده گرفتن حقوق و انتظارات مشروع مردم و قهرمانان ورزشی برای دسترسی به فرصت های برابر رشد و شکوفایی در کلیه زمینه ها از جمله حضور مقتدرانه در رقابت های بین المللی ورزشی است.

فراموش نکنیم بموجب ماده ۹ اساسنامه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۶۲ هدف اصلی سازمان به عنوان یک دانشگاه عمومی، شتاب بخشیدن به حرکت تکاملی انقلاب اسلامی در سراسر جهان می باشد و پخش برنامه ای در آن شبکه با محوریت فردی که امروز به عنوان یکی از مهره های معاند نظام و دستیار رژیم تبعیض و اشغال علیه مردم و ملت خود بپا خاسته است به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

منشأ این قصور فاحش از سوی مسوولان آن شبکه، یا ناشی از اهمال و بی توجهی نسبت به محتوای برنامه های در حال پخش از آن شبکه است و یا ریشه در بی اعتنایی و کم اهمیت جلوه دادن این قبیل موضوعات و مسایل جاری کشور از سوی برخی مدیران دارد.

با عنایت به مراتب فوق، از جنابعالی تقاضا دارد ضمن صدور دستورات مناسب جهت اتخاذ تدابیر لازم بمنظور عدم تکرار موارد مشابه، زمان مکفی در اختیار رییس و مقامات این فدراسیون قرار داده شود تا نسبت به تبیین توطﺋه‌های دشمنان علیه ورزش کشور، به خصوص جودو، زمینه های شفاف سازی و اطلاع رسانی مطلوب تر برای افکار عمومی فراهم گردد.

بیشتر بخوانید:

توضیح میراسماعیلی در مورد آخرین وضعیت پرونده جودو ایران

بلاتکلیفی جودوکاران ناشنوا برای اعزام به مسابقات جهانی

 

 

تگ ها


آرش میراسماعیلی جودو سازمان صداوسیما علی عسگری جودو