اعتراض شدید ایران به قضاوت دیدار با ایتالیا

رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی شمشیربازی بابت نحوه قضاوت داور از ایرانی‌ها عذرخواهی کرد....

️به گزارش مدال و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، تیم ملی شمشیربازی ایران در یک رقابت نزدیک بازی یک‌چهارم نهایی را ۴۵ بر ۴۴ به ایتالیا واگذار کرد، این در حالی است که در طول بازی بارها داور امتیازهایی که ۵۰- ۵۰ بود را به نفع ایتالیا می‌داد که ایرانی‌ها به این موضوع بارها اعتراض داشتند.

در این دیدار پایاپای که حساسیت‌های بسیار زیادی داشت، تیم داوری درحالی‌که دو شمشمیر باز در امتیاز ۴۴ برابر بودند و تنها برای بردن به یک امتیاز احتیاج داشتند به طرز عجیبی امتیاز بازیکن ایرانی که امتیاز آخر مسابقه بود را نادیده گرفت تا مسابقه با همان نتیجه تساوی ۴۴ دوباره به جریان بیفتد.

این در شرایطی است که در حمله بعدی شمشیرباز ایتالیایی توانست از غفلت حریف ایرانی‌اش استفاده کند و درنهایت بی‌انصافی زودتر به امتیاز ۴۵ برسد و به‌این‌ترتیب تیم ملی شمشیربازی ایران درنهایت شایستگی از راه‌یابی به مرحله نیمه‌نهایی جا بماند.

نکته قابل‌ذکر اشاره دائم گزارشگر این دیدار بود که دائم به این مسئله اشاره داشت و عنوان می‌کرد که نایب‌رئیس جهانی ملیتی ایتالیایی دارد و می‌تواند این مسئله تأثیرگذار باشد، درحالی‌که این‌گونه موارد کاملاً با روح مسابقات المپیک مغایرت دارد.

️در پایان دیدار دو تیم ایران و ایتالیا، رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی با اعضای تیم ملی ایران صحبت کرد و اعلام کرد که پیروزی برای ایران بوده است بابت این اتفاق عذرخواهی کرد.

در همین ارتباط رییس کمیته ملی المپیک، گفت: پیمان فخری و شاگردانش سالهاست برای رسیدن به سکوی المپیک توکیو تمرین کردند و ممارست کشیدند اما متاسفانه داور تمام رویاهای این تیم موفق را به باد داد.

گفتنی است شاگردان پیمان فخری پس از شکست دادن آمریکا، حالا باید برای کسب رتبه پنجم به مصاف مصر برود..

تگ ها


شمشیربازی المپیک ۲۰۲۰ توکیو المپیک شمشیربازی