اعتراض مدیر بایرن به حکم بخشودگی منچسترسیتی

در بایرن مونیخ هم معتقدند بخشودگی سیتی از محرومیت دو ساله حضور در لیگ قهرمانان، تصمیم درستی نبوده است....

به گزارش "ورزش سه"، کارل هاینس رومینیگه، مدیرعامل بایرن مونیخ، انتقادات شدیدی را علیه عملکرد فیفا در پرونده عدم رعایت فیر پلی مالی توسط منچسترسیتی و بخشش محرومیت این تیم مطرح کرد. 

پس از اعلام جریمه منچسترسیتی توسط یوفا که شامل دو فصل محرومیت از حضور در رقابت های لیگ قهرمانان و ۳۰ میلیون یورو جریمه بود، این باشگاه لیگ برتر شکایتی را به دادگاه CAS علیه این حکم انجام داد و این دادگاه نیز دو هفته قبل رای نهایی خود در اینباره را اعلام کرد.

محرومیت سیتی از حضور در رقابت های اروپایی برداشته شد و میزان جریمه نقدی نیز به ۱۰ میلیون یورو کاهش پیدا کرد. این موضوع اعتراض بسیاری از جمله ژوزه مورینیو را نیز به همراه داشت.

رومینیگه معتقد است که یوفا عملکرد خود را در این زمینه به درستی انجام نداده است. او در کنفرانس خبری خود که دیروز برگزار شد، گفت:« باور دارم رای نهایی که توسط دادگاه CASگرفت شد، نتیجه این است که افراد مسئول در لیگ قهرمانان کار خود را به درستی انجام ندادند. چیزی که من از منابع مختلف شنیدم این است که از ابتدا شرایط به درستی برنامه ریزی نشده بود. ما باید تکلیف فیرپلی مالی را مشخص کنیم چون در ۱۰ سال اخیر فوتبال به شکل دراماتیکی در زمینه مالی تغییر کرده و بنابراین ما باید ابزار متفاوتی را بیاییم.»

تگ ها


بایرن مونیخ کارل‌هاینس رومینیگه منچستر سیتی