اعتراض مرسدس به قهرمانی فرستاپن رد شد

اعتراض تیم فرمول یک مرسدس به شیوه پیروزی راننده تیم ردبول در آخرین گرندپری فصل جاری رقابت‌های قهرمانی فرمول یک جهان مورد پذیرش واقع نشد....

همیلتون روز گذشته (یکشنبه) در آخرین گرندپری فصل در پیست یاس‌مارینای ابوظبی، رقابت شانه به شانه خود با مکس فرستاپن را در حالی باخت که به سبب اختلاف ۱۱ ثانیه‌ای‌اش نسبت به راننده هلندی تیم ردبول، در حالت عادی شاید می‌‌توانست پیروزی و عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

بروز یک سانحه برای نیکلاس لطیفی راننده ایرانی کانادایی تیم ویلیامز سبب شد که خوروی ایمنی (سیفتی کار) وارد پیست شود . این اتفاق به فرستاپن اجازه داد تایرهایش را تعویض کند و به لطف آ‌نها در آخرین دور مسابقه از همیلتون سبقت بگیرد و قهرمانی را از آن خود کند.

سران تیم مرسدس اما به این موضوع اعتراض داشتند. چیزی که آنها حاضر نبودند بپذیرند این بود که چرا مسئولان برگزار کننده مسابقات نه به همه خودروهای حاضر در پیست بلکه تنها به برخی از آنها اجازه دادند که از خودروی ایمنی سبقت بگیرند و به زعم آنها این کار به معنا باز شدن راه برای فرستاپن جهت رسانده خودش به پشت سر همیلتون به محض از سرگرفته شدن مسابقه و در نهایت سبقت او از راننده بریتانیایی شد.

مرسدسی‌ها با اشاره به ماده ۴۸.۸ و ۴۸.۱۲ آیین‌نامه ورزشی فدراسیون بین‌المللی اتوموبیلرانی (FIA) معتقد بودند که در حق راننده آنها اجحاف شده است اما اعتراض آنها به جایی نرسید.

تگ ها


فرمول یک