اعتراض گسترده پرستارها در ژاپن به برگزاری المپیک

پرستارها در کشور ژاپن به برگزاری بازی‌های المپیک توکیو اعتراض کردند....

به گزارش مدال و به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، چندین مورد مثبت کرونا در بین سازمان‌دهنگان المپیک، اعتراض پرستاران به برگزاری المپیک و لغو یک مسابقه برتر راگبی حواشی جدیدی برای برگزاری بازی‌های المپیک بود.

به گفته برگزارکنندگان، شش نفری که در حمل مشعل المپیک ژاپن شرکت کردند به کرونا مبتلا شدند و به این ترتیب تعداد کل مبتلاها به کرونا در این مراسم به ۸ نفر رسید. برگزارکنندگان گفتند که همه این افراد در کنترل ترافیک کمک کردند و ماسک زده بودند، سه نفر در شهر آمامی و سه نفر دیگر در شهر کریشیما این کار را انجام دادند.

مقامات ژاپنی مصمم به محافظت از شرکت‌کنندگان بازی‌ها و یک جمعیت محلی هستند که نظرسنجی‌ها نشان داده است که تا حد زیادی مخالف بازی‌های المپیک هستند زیرا معتقد هستند این رویداد منجر به شیوع بیش‌تر  Covid-۱۹ می‌شود.

در همین حال، برخی از پرستاران در ژاپن به درخواست سازمان‌دهندگان المپیک توکیو واکنش نشان دادند. این مسوولان  خواستار حضور ۵۰۰ پرستار در بازی‌های المپیک توکیو شدند. پرستارها با عصبانیت می‌گویند که در حال حاضر شرایط خیلی سختی را سپری می‌کنند و این درخواست شدنی نیست.

مسوولان برگزاری المپیک خواستار حضور ۱۰ هزار خدمه پزشکی از جمله ۵۰۰ پرستار شدند که با توجه به اوج‌گیری کرونا در کشور ژاپن، با عصبانیت این افراد همراه بوده است.

اتحادیه کارکنان پزشکی با صدور بیانیه‌ای عنوان کرد توجه‌ها و تمرکز باید روی شیوع کرونا باشد نه برگزاری بازی‌های المپیک.

تعداد کشته شده‌های ویروس کرونا در کشور ژاپن از ۱۰ هزار نفر بالاتر رفته است.

بیشتر بخوانید:

حضور دو داور ایرانی در مسابقات کشتی گزینشی المپیک

قول محمدیان برای دبل در کسب مدال پارالمپیک

 

 

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو المپیک