اعتراف جالب ستاره هلندی بارسا: به حضور در آرسنال فکر می‌کردم!

هافبک جدید بارسلونا، فرانکی دی‌یونگ، اعتراف کرد که پیش از حضور در بارسلونا به پوشیدن پیراهن آرسنال فکر کرده است....

به گزارش مدال؛ چندی پیش بود که «فرانکی دی‌یونگ» هافبک هلندی به غول کاتالانی پیوست و از عشق دیرینه‌اش به این باشگاه گفت اما حقیقت این است که او زمانی سودای پیوستن به آرسنال در سر داشته. او در اینباره گفت: «من برای مدت طولانی این لیست را در ذهنم داشتم: آژاکس - آرسنال - بارسلونا، این راه اورمارس است. اما بله، اگر بتوانید مستقیماً به بارسلونا بروید، شماً دقیقا جایی هستید که می‌خواستید باشید. سریع‌تر از آنچه حتی تصورش را می‌کردید.»

«مارک اورمارس» مدیر ورزشی فعلی آژاکس، پیش از پیوستن به بارسلونا در سال 2000، سه سال برای آرسنال به میدان رفت. در مدت زمان حضور اورمارس در شمال لندن که با دهه اول مربیگری ونگر در این تیم همراه بود، آرسنال به ارائه یکی از جذابترین بازی‌های تکنیکی در فوتبال اروپا شهرت داشت.

بازیکنی با توانایی‌های دی‌یونگ در آن تیم آرسنال به خوبی جا می‌افتاد، همانطور که حالا به راحتی در نیوکمپ جا خواهد افتاد. دی‌یونگ بازیکنی است که به لطف هوش بالایش هنگام در اختیار داشتن توپ و تکنیک بالایش، می‌تواند بازی را از میانه میدان کنترل کند. او در جلو بردن توپ یا ارسال آن برای هم‌تیمی‌هایش هم تبحر خاصی دارد.

«دیو اوبرین» محقق فوتبال، آماری که منجر شد دی‌یونگ به عنوان بهترین بازیکن دیدار نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا برابر انگلیس برسد را در اختیار عموم قرار داد:

128 لمس توپ، 100% پیروزی در نبردهای هوایی، 100% موفقیت در نبرد‌های تن‌به‌تن، 96% دقت پاس، 5 تکل موفق، 3 قطع توپ و ارسال 2 پاس کلیدی

همین آمار موجب شد تا «دین جونز» خبرنگار بلیچر ریپورت در توئیتی اینگونه به تمجید از توانایی‌های فرانکی پس از مسابقه با انگلیس بپردازد: «از مهم‌ترین نکات دیدار امشب این است که فرانکی دی‌یونگ در مسیر تبدیل شدن به یکی از بهترین بازیکنان این سیاره قرار دارد.»

بیشتر بخوانید:

دی یونگ در مراسم معارفه‌اش: انتخاب بارسلونا بسیار آسان بود

تگ ها


فرانکی دی یونگ اخبار نقل و انتقالات نقل انتقالات فرنکی دی یانگ بارسلونا لالیگا فوتبال