اعتراف ستاره سابق کلمبیا: نگذاشتم چیلاورت به دست سران مافیا کشته شود

ستاره سابق تیم ملی کلمبیا در آخرین گفت و گوی خود اعتراف جالبی درباره جلوگیری از کشته شدن چیلاورت به دست مافیای مواد مخدر اسکوبار بیان داشت...

به گزارش مدال، فاستینو آسپریا، ستاره سابق تیم ملی کلمبیا اعتراف کرد سال‌ها قبل مانع کشته شدن خوسه لوئیس چیلاورت، دروازه‌بان اسطوره‌ای پاراگوئه به دست سران مافیا شده است! مهاجم سابق تیم ملی کلمبیا راز پنهان درگیری‌اش با  چیلاورت را فاش کرد و اجازه نداد باند پابلو اسکوبار، مافیای معروف کلمبیا، دروازه‌بان تیم ملی پاراگوئه را به قتل برساند.

در روز دوم آوریل 1997، 2 تیم ملی پاراگوئه و کلمبیا در راه رسیدن به جام جهانی 1998 به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی 1-2  پاراگوئه میزبان خاتمه یافت. در آن دیدار، درگیری  آسپریا، مهاجم کلمبیایی وقت نیوکاسل با خوسه  لوئیس چیلاورت، دروازه بان افسانه‌ای پاراگوئه بسیار جنجال‌ساز شد. آسپریا ابتدا به صورت چیلاورت سیلی زد و دروازه بان پاراگوئه  در جواب با مشت به صورت مهاجم کلمبیا کوبید و هر 2  اخراج شدند اما این پایان داستان نبود. حدود 20  سال پس از آن درگیری، آسپریا که سابقه حضور در نیوکاسل و پارما را دارد در مصاحبه با «تله پاسیفیکو» در خصوص ابعاد پنهان آن درگیری گفت: پس از پایان بازی، فورا تلفنم زنگ خورد. شخصی به نام خولیو فیرو که یکی از سران باند پابلو اسکوبار بود، به من گفت به هتل محل اقامتم بیا. آن جا فردی را دیدم که در کنار 10  فرد مست و زنان پاراگوئه‌ای حضور داشت. آن فرد به من گفت از تو می‌خواهیم به ما اجازه دهی تا آن چیلاورت چاق را در همین آسونسیون (پایتخت پاراگوئه) بکشیم! به او گفتم دیوانه شده‌ای؟ این کار فوتبال کلمبیا را نابود می‌کند. اتفاقات مربوط به فوتبال، باید در زمین فوتبال حل و فصل شود. با این حرف من، آن ماجرا تمام شد.

بیشتر بخوانید:

وداع جالب زلاتان با لوس‌آنجلس گلکسی!

 

تگ ها


تیم ملی فوتبال کلمبیا خوزه لوئیس چیلاورت فاستینو آسپریا تیم ملی پاراگوئه پیشنهاد مدال فوتبال