!اعزام تنها مُشت‌زن کشور به دلیل بی‌پولی لغو شد

بوکسِ فرسوده ایران رئیس فدراسیون ......

بوکسِ فرسوده ایران

رئیس فدراسیون، مدیر و سرمربی تیم ملی روی هم بیش از ٢٠٠ سال سن دارند!

به گزارش مدال به نقل از شهروند| بوکس ایران با رئیس مسن خود همچنان در سراشیبی به سر می برد و کار به جایی رسیده که فدراسیون حاضر نیست نماینده ای در مسابقات جهانی داشته باشد. مسئولان فدراسیون دایما از مشکلات مالی گلایه می کنند و مشخص نیست وضع این رشته در آینده چه خواهد شد.
انصراف از مسابقات جهانی
نتایج ضعیف تیم ملی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا باعث شد فقط یکی از نمایندگان ایران روی سکو رفته و به مدال برنز دست پیدا کند. سجاد کاظم زاده نماینده وزن ٦٩کیلوگرم ایران که با داشتن مدال برنز آسیا باید خود را آماده مسابقات جهانی کند، با تصمیم عجیب فدراسیون به احتمال فراوان این رقابت ها را از دست خواهد داد. هنوز دلیل مشخصی برای این اتفاق بیان نشده اما انصراف ایران از رقابتی که بالاترین سطح مسابقات بعد از المپیک را دارد، عجیب به نظر می رسد.
٢ هزار دلار، حقوق مربی کوبایی!
روز جمعه بود که خبر مشکل عجیب سرمربی کوبایی تیم ملی برای حضور در رقابت های جهانی مخابره شد. خیمنز که بعد از المپیک ٢٠١٦ هدایت ملی پوشان را برعهده گرفت و با وجود نتایج ضعیف در رقابت های آسیایی به کارش ادامه می دهد، به دلیل دوستاره بودن صلاحیت هدایت یک تیم در مسابقات جهانی را ندارد. جالب این که اکبر احدی، سرمربی سابق تیم ملی بوکس اعلام کرده؛ این مربی فقط ٢ هزار دلار در ماه برای فدراسیون هزینه دارد و به همین خاطر نمی توان بیشتر از این از او انتظار داشت.
احدی: شرایط فعلی بوکس
در شأن ایران نیست
اکبر احدی، سرمربی سابق تیم ملی بوکس درباره عدم اعزام نماینده ایران به مسابقات جهانی و بی برنامگی فدراسیون به «شهروند» می گوید: «آنطور که من سوال کردم و اطلاع دارم، گفتند به خاطر مشکلات مالی نمی خواهیم نماینده ای در مسابقات جهانی داشته باشیم. این مسابقات در آلمان برگزار می شود و فکر نمی کنم اعزام یک نفر آن قدر هزینه داشته باشد که فدراسیون نتواند پرداخت کند. اگر قرار بود بوکسور ما به مسابقات جهانی نرود، اصلا چرا در رقابت های آسیایی شرکت کردیم؟ همین که پرچم ایران در رقابت های جهانی حضور داشته باشد، برای بوکس ایران خوب است.»
وی همچنین درباره سطح پایین مربی کوبایی می افزاید: «من نمی گویم مربی بدی است اما هر چقدر پول بدهی اش را می خوری، نمی دانم چطور در زمان استخدام این مربی فدراسیون به این فکر نکرده بود که دوستاره است و نمی تواند در رقابت های جهانی حضور داشته باشد. به هرحال، این که هیچ تیمی از ایران به رقابت های جهانی اعزام نشود، در شأن ایران نیست.»
این بوکس فرسوده
نشانه های افت شدید بوکس با کاهش ٤ سهمیه المپیک لندن به یک سهمیه در المپیک ریو کاملا نمایان شد. با این که احمد ناطق نوری رئیس سه دهه اخیر فدراسیون بوکس سعی کرده با بازگرداندن احسان روزبهانی ضعف های خود و فدراسیون زیر نظرش را بپوشاند اما بی برنامگی در این فدراسیون کاملا موج می زند. به نظر می رسد بوکس ایران فرسوده شده و هیچ برنامه ای برای یک سال آینده خود ندارد. احمد ناطق نوری با ٨٠ سال سن همچنان بر سر میز ریاست حضور دارد. جالب این که او از حسین نهرودی که حدود ٧٠ سال سن دارد، به عنوان مدیر تیم های ملی استفاده می کند و خیمنز مربی کوبایی تیم ملی نیز نزدیک به ٦٠ سال سن دارد. این مثلث مسن که شاخه های اصلی بوکس ایران هستند، بیش از ٢٠٠ سال روی هم سن دارند و به نظر نیاز حضور افراد جوان و با انگیزه کاملا در این رشته حس می شود. جالب این که مرحله جدید اردوی تیم ملی از روز گذشته آغاز شده اما برنامه های پیش روی تیم ملی تا بازی های آسیایی ٢٠١٨ که شهریورماه سال آینده در اندونزی برگزار می شود، مشخص نیست.

 

تگ ها


اخبار روز بوکس