اعزام ۴۹ ورزشکار مرد و ۱۱ ورزشکار زن به بازی‌های ساحلی آسیا

کاروان ورزش ایران برای حضور در بازی‌های ساحلی آسیا متشکل از ۶۰ ورزشکار خواهد بود؛ البته با توجه به نامشخص بودن وضعیت رشته‌های انفرادی احتمال تغییر این تعداد افراد وجود دارد....

به گزارش خبرنگار مهر، زمان مقرر و جدید شورای المپیک آسیا برای بازی‌های ساحلی آسیا حکایت از برگزاری این بازی‌ها در بازه زمانی ۲ تا ۱۰ آوریل ۲۰۲۱ (۱۳ تا ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰) به میزبانی ساینا چین دارد.

ایران از جمله کشورهایی است که به این دوره از بازی‌ها کاروان اعزامی خواهد داشت. البته از مجموع رشته‌های مصوب برای برگزاری در بازی‌های ساحلی آسیا، ایران از ۹ فدراسیون نماینده اعزامی خواهد داشت. این ورزشکاران در ۹ رشته مردان و ۳ رشته بانوان - با احتساب اضافه شدن دوومیدانی- به ساینا اعزام می‌شوند.

فوتبال، والیبال، هندبال، کبدی، کشتی، دوومیدانی، شنا، واترپلو، سنگنوردی در بخش مردان همراه با بسکتبال سه نفره، کبدی و دوومیدانی بانوان رشته‌هایی هستند که ترکیب کاروان ایران را تشکیل می‌دهند.

مسئولان کمیته ملی المپیک نام نویسی اولیه برای اعزام این کاروان به چین را انجام داده‌اند. طبق پیش بینی صورت گرفته ترکیب نهایی کاروان بازی‌های ساحلی با حدود ۶۰ ورزشکار بسته خواهد شد. این تعداد ورزشکار شامل ۴۹ ورزشکار مرد و ۱۱ ورزشکار زن است.

ترکیب تعداد ورزشکاران در رشته‌های تیمی مانند فوتبال (۱۲ نفر)، هندبال (۱۰ نفر)، کبدی (۶ نفر)، والیبال و بسکتبال (۴ نفر) مشخص است اما احتمال تغییر در ترکیب رشته‌های انفرادی بعید نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از این قرار بود بازی‌های ساحلی آسیا نوامبر تا ۶ دسامبر سال جاری میلادی (۸ تا ۱۵ آذرماه) برگزار شود اما شیوع و گستردگی کرونا باعث تعویق چهار ماه این بازی‌ها شد.

پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک مسئولیت سرپرستی کاروان اعزامی به این بازی‌ها را بر عهده دارد.

تگ ها


بازی‌های ساحلی آسیا چین کاروان ورزش ایران