اعلام آرای کمیته انضباطی در خصوص بازی پر حاشیه لیگ والیبال

بر اساس رأی کمیته انضباطی فدراسیون والیبال در خصوص بازی پر حاشیه تیم‌های پیام مشهد و خاتم اردکان در لیگ‌برتر، تیم پیام مشهد ۳ بر صفر پیروزی بازی اعلام شد....

کمیته انضباطی فدراسیون والیبال روز دوشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ با تشکیل جلسات متوالی جهت پیگیری شکایات و اعتراضات با صدور آرای لازم به کار خود پایان داد. آرای کمیته انضباطی فدراسیون والیبال به شرح زیر است:

۱) با امعان نظر به رفتار خارج از نزاکت و دور از انتظار برخی از تماشاگران تیم پیام خراسان که جو مسابقه را تحت تاثیر قرار داده بود و با عنایت به اعتراض بازیکنان به تصمیم داور مسابقه که در امتیاز ۱۰-۸ به نفع تیم پیام خراسان اتفاق افتاد و بنابر تشخیص ناظر مسابقه شرایط عادی برای ادامه مسابقه وجود نداشته و مسابقه متوقف شده است. نظر به اینکه با گذشت زمان و پس از وقفه به وجود آمده ناظر مسابقه دو تیم را برای اتمام مسابقه نیمه تمام فراخوانده است که تیم خاتم اردکان با استناد به اینکه بچه‌ها دوش گرفته‌­اند از ادامه مسابقه و حضور در زمین امتناع ورزیده­‌ است. این درحالی است که اظهارات نمایندگان تیم خاتم اردکان که ادعا کردند ناظر مسابقه گفته بروید و فدراسیون تصمیم می­‌گیرد از سوی ناظر و داوران مورد انکار واقع شد و حتی این نکته که از سوی ناظر بیان شد که بر فرض آنکه گفته باشم بروید حالا می‌گویم برگردید مورد تائید نمایندگان تیم خاتم اردکان قرار گرفته است.

بنابراین با لحاظ جمیع جهات و باتوجه به اظهارات حاضران و گزارش ناظر با استناد به ماده ۱-۴-۶ قوانین رسمی والیبال نتیجه مسابقه به لحاظ امتناع تیم خاتم اردکان از حضور برای ادامه مسابقه سه بر صفر به نفع تیم پیام خراسان اعلام شد. در خصوص رفتار غیرورزشی و توهین آمیز برخی تماشاگران تیم پیام خراسان و هتک حرمت برخی بازیکنان تیم خاتم اردکان از سوی آنها و عدم کنترل تماشاگران از سوی باشگاه پیام خراسان با استناد به ماده ۳ و ماده ۱-۴ آئین­نامه انضباطی فدراسیون والیبال تیم پیام خراسان به یک جلسه محرومیت از حضور تماشاگر در بازی خانگی و پرداخت یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. درخصوص سرگروه تشویق کنندگان تیم پیام خراسان که با ترغیب تماشاگران و به کار بردن الفاظ ناشایست موجب برهم زدن فضای سالن مسابقه شده است نامبرده تا پایان فصل لیگ برتر سال ۹۷ از حضور در سالن مسابقه والیبال محروم شد.

 ۲) در خصوص تیم شهروند اراک به لحاظ برخورد ناشایست تماشاگران این تیم یک جلسه از حضور تماشاگران در بازی خانگی و ۳ نفر از سرگروه های مشوقین تا پایان دور برگشت لیگ برتر از حضور در سالن مسابقه محروم شدند.

 ۳) آقای سعید مصطفی‌وند به لحاظ توهین به داور مسابقه شهروند اراک و پیام خراسان و با عنایت به سابقه قبلی مبنی بر یک جلسه محرومیت تعلیقی، به ۲ جلسه محرومیت قطعی و پرداخت ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

 ۴) آقای پویا عزیزی عضو کادر فنی منتسب به تیم سایپا به لحاظ توهین و به کار بردن الفاظ خارج از شأن به داور دیدار خاتم اردکان و سایپا تهران به ۲ جلسه محرومیت قطعی از حضور در سالن مسابقات محروم شد.

 ۵) در خصوص اعتراض تیم مقاومت تهران در مورد بازیکن تیم افق قم آقای احسان محمدی که مطابق حکم کمیته انضباطی ۲ جلسه از حضور در مسابقات محروم بوده است، پس از یک جلسه در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۳ مقابل تیم مقاومت در لیست ۱۴ نفره قرار گرفته است مطابق مقررات آیین نامه سازمان لیگ و بین المللی بازیکن غیر مجاز شمرده شده و نتیجه دیدار ۳ بر صفر به سود مقاومت تهران اعلام شد.

تگ ها


فوتبال