اعلام آمادگی شنیشل برای پذیرش مربیگری عراق

سرمربی باشگاه الزوراء عراق اعلام آمادگی کرد که در صورت عدم حضور مربی خارجی، هدایت تیم ملی عراق را برعهده بگیرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پروسه انتخاب سرمربی جدید تیم ملی عراق طولانی شده و نام های زیادی برای انتخاب جایگزین سرکو کاتانچ مطرح می شود. در رسانه های عراقی از کارلوس کی روش به عنوان مربی مدنظر آنها نام برده می شود اما واقعیت این است که سرمربی سابق تیم ملی ایران علاقه ای برای هدایت عراق ندارد و کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال این کشور نیز از بودجه کافی برای این کار برخوردار نیست.


اما روز گذشته راضی شنیشل سرمربی تیم فوتبال الزوراء عراق در مورد اخبار منتشر شده اخیر در مورد انتخاب وی برای مربیگری تیم ملی کشورمان اظهار نظر کرد. شنیشل به روزنامه بغداد امروز گفت: هنوز در مورد این موضوع به من مراجعه نشده است، اما برای موفقیت تیم ملی، آرزوی من انتخاب تیمی فنی، عربی یا عراقی است که بتوانم با انتخاب آنها، تیم ملی را به جایگاه خوبی برسانم.


وی افزود: من هیچ اطلاعی از اسامی مطرح شده برای هدایت تیم ملی ندارم. من با انتخاب مربی خارجی موافق هستم اما به شرطی که این مربی در سطح بالایی باشد. در صورت عدم وجود امکان عقد قرارداد با گزینه مناسب، من مایل هستم تا کمیته ای را برای انتخاب کادرفنی تیم ملی تشکیل دهم.


وی ادامه داد: در صورت انتخاب یک کادر فنی محلی و عراقی، می توان با یک ناظر خارجی جهت حضور در کادر فنی قرارداد بست و این مسئله به کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال و توانایی آنها در تشکیل یک کادر منسجم مربوط می شود.


وی در پایان گفت: اگر قرار است یک مربی خارجی هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد، من ترجیح می دهم و امیدوارم که این مربی از کشور پرتغال، اسپانیا یا کرواسی باشد.
البته گفته می شود هدایت تیم ملی فوتبال عراق به زودی به سرمربی اهل جمهوری چک تیم ملی المپیک این کشور واگذار شود. میروسلاو سوکوپ مربی ای است که هدایت تیم ملی المپیک عراق را در دست گرفته است.

تگ ها


تیم ملی عراق فوتبال جهان عراق فوتبال