اعلام زمان بازیهای ایران درمقدماتی جام جهانی

روزنامه الاقتصادیه عربستان زمان برگزاری بازی های مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا را اعلام کرد....

به گزارش "ورزش سه"، با پایان دور دوم از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، چهره تیم های حاضر در مرحله سوم مشخص شد که بدین ترتیب ۱۲ تیم موفق شدند با صعود به این مرحله، برای کسب ۴ سهمیه مستقیم صعود به جام جهانی و یک سهمیه جدال با نماینده کونکاکاف با یکدیگر به رقابت بپردازند.


روزنامه الاقتصادیه امروز در خبری از اعلام زمان قرعه کشی و برگزاری مسابقات دور پایانی انتخابی جام جهانی خبر داد. بدین ترتیب مراسم قرعه کشی در تاریخ ۱۰ تیر برگزار می شود که تیم ها بر اساس رنکینگ کشورها در ماه ژوئن که توسط فیفا اعلام می شود، سیدبندی خواهند شد.


اما طبق اعلام برنامه زمان بندی از سوی روزنامه الاقتصادیه، دور نخست از مرحله سوم مقدماتی جام جهانی، از تاریخ دوم سپتامبر برابر با ۱۱ شهریور آغاز می شود و آخرین دیدار این رقابت ها نیز در ۲۹ مارس برابر با ۹ فروردین برگزار خواهد شد. برنامه بازی ها بدین صورت خواهد بود:


بازی اول: ۱۱ شهریور
بازی دوم: ۱۶ شهریور
بازی سوم: ۱۵ مهر
بازی چهارم: ۷ آبان
بازی پنجم: ۲۰ آبان
بازی ششم: ۲۵ آبان
بازی هفتم: ۷ بهمن
بازی هشتم: ۱۲ بهمن
بازی نهم: ۴ فروردین ۱۴۰۱
بازی دهم: ۹ فروردین ۱۴۰۱

در دور سوم از مرحله مقدماتی جلم جهانی ۲۰۲۲، تیم ها در دو گروه شش تیمی تقسیم خواهند شد. تیم های اول و دوم هر گروه مستقیماً به جام جهانی راه خواهند یافت و تیم های سوم هر گروه در دو دیدار رفت و برگشت به مصاف هم می روند تا تیم برنده به مصاف تیمی از کونکاکاف برود.


انتظار می رود سیدبندی تیم ها در این مرحله بدین صورت باشد:


سید یک: ایران و ژاپن
سید دوم: کره جنوبی و استرالیا
سید سوم: عراق و عربستان
سید چهارم: امارات و چین
سید پنجم: سوریه و عمان
سید ششم: ویتنام و لبنان

تگ ها


تیم ملی ایران