افاضلی: فردا بازی مرگ و زندگی ماست

سرمربی تیم ماشین سازی تبریز گفت که انشالله با تلاش همه جانبه بازیکنان‌مان فردا در لیگ برتر خواهیم ماند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در یکی از حساس‌ترین جدال‌های هفته پایانی لیگ برتر تیم ماشین سازی تبریز باید در خانه پذیرای صنعت نفت آبادان باشد؛ ماشین سازی برای بقا در لیگ برتر نیاز به کسب نتیجه در این دوئل دارد و لغزش آن‌ها مقابل صنعت نفت می‌تواند به منزله سقوط باشد. هومن افاضلی سرمربی این تیم در نشست خبری پیش از بازی فردا گفت: هفته پایانی لیگ برتر است و رقابت در بالا و پایین جدول همچنان برقرار است و فکر می‌کنم یکی از معدود لیگ‌هایی است در ۱۹ دوره اخیر که ما به یاد داریم که تا روز پایانی بالای جدول و پایین جدول سرنوشت‌شان به صورت کامل رقم نخورده و همزمان تلاش فراوانی دارند و فاصله‌ها بسیار کم است؛ چندین تیم در بالای جدول و چندین تیم در پایین جدول رقابت تنگاتنگی برای رسیدن به سهمیه آسیایی و از سوی دیگر برای فرار از سقوط را دارند.

وی افزود: تیم ما از این قاعده مستثنا نیست و در کورس برای بقا در لیگ برتر می‌جنگیم؛ ما باید فردا مقابل یک تیم خوب و شاخص که بازیکنان بسیار خوبی دارد و یکی از آن‌ها (عیسی آل کثیر) در کورس آقای گلی است، بازی کنیم؛ البته که طالب ریکانی، میلاد جهانی و دیگر بازیکنان باکیفیت صنعت نفت هستند. برای تیم ما جدال فردا بازی مرگ و زندگی است و برای سه امتیاز وارد زمین می‌شویم و با همه توان و تمرکز به میدان می‌رویم تا بتوانیم سهمیه تیم‌مان و سهمیه شهر تبریز را حفظ کنیم. بدون تردید اگر در طول فصل ثبات در تیم ما می‌بود، با توجه به پتانسیل فنی تیم بسیار زودتر بقای تیم ما مسجل می‌شد و جایگاه‌مان اینجای جدول نبود اما اکنون این اتفاق متاسفانه افتاده است و با تلاشی که از بازیکنان در تمرینات دیدیم، انشالله فردا بازی خوبی را به نمایش خواهیم گذاشت.

افاضلی درباره فشردگی مسابقات نیز گفت: طبیعتا در فرصت پنج روزه بحث اول تیم ما، بحث ریکاوری است و موضوع دوم آمادگی به لحاظ ذهنی است چرا که ما در دو بازی مستحق آن نبودیم که امتیاز از دست بدهیم اما مقابل پارس جنوبی، تراکتور و سایپا این اتفاق افتاد؛ فکر می‌کنم از زمان حضور من در این تیم ما ۶ امتیاز را این‌گونه از دست دادیم و تلاش کردیم تا بتوانیم بازیکنان را به لحاظ روحی روانی بازگردانی کنیم و امیدوارم موفق بوده باشیم و فردا با ارائه یک بازی رو به جلو بتوانیم سه امتیاز بازی را کسب کنیم.

سرمربی پارس جنوبی جم درباره غایبان تیمش در جدال فردا با صنعت نفت گفت: ما سه بازیکن‌مان را فردا در اختیار نخواهیم داشت؛ دو بازیکن‌مان (بابک مرادی و مسلمی‌پور) بازی گذشته مقابل تراکتور اخراج شدند و محروم هستند و شاهین ثاقبی را هم به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم که هر سه بازیکن می‌توانستند فردا برای تیم ما موثر باشند اما خوشبختانه بقیه تیم فکر می‌کنم در شرایط خوبی هستند.

هومن افاضلی در بخش پایانی صحبت‌های خود درباره حساسیت جدال‌های فردا گفت: مردم همه ناظران مهم‌تر هستند اما می‌دانم نظارت‌های ویژه‌ای در حال صورت گرفتن است، امیدوارم هم تیم‌های داوری و هم تیم‌هایی که شاید چندان بازی‌ها برای‌شان تفاوتی نکند، بیایند به میدان بدانند و که تنها مسئله تیم خودشان نیست. امسال الان تیم مثلا پیکان، ماشین سازی و پارس جنوبی جم در این شرایط هستند و سال بعد شاید تیم دیگری باشد و مطمئنا شرایط در فوتبال خیلی زود عوض خواهد شد. خواهش دارم که همه تیم‌ها با همه وجود به میدان بیایند و بگذارند تا همه مسائل در زمین رقم بخورد و از تیم‌های داوری هم تمرکز ویژه‌ای داشته باشند چون جدال‌های فردا می‌تواند سرنوشت تیم‌ها را رقم بزند، تیم‌هایی که زحمات زیادی کشیدند و هزینه بسیار داشته‌اند ممکن است با یک سوت همه چیز بر علیه آن‌ها تغییر کند. شاید در طی فصل هم اشتباهاتی بوده است و امتیازات را تیم‌ها متضرر شده‌اند یا سود برده‌اند اما این هفته، هفته متفاوتی است.

بیشتر بخوانید:

آماده باش به اسلامی‌خواه برای گل مرگ و زندگی

افاضلی و ماشین به دنبال فرار از ویروس مرگ‌بار

 

 

تگ ها


ماشین سازی تبریز هومن افاضلی ماشین سازی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال