افتتاح اولین آکادمی علوم ورزشی در اصفهان

آکادمی علوم ورزشی "لوافان "اصفهان به همت یکی از خیران به نام ورزشیار اصفهان ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت ......

آکادمی علوم ورزشی "لوافان "اصفهان به همت یکی از خیران به نام ورزشیار اصفهان ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت.

منطقه اصفهان با افتتاح آکادمی علوم ورزشی اصفهان حلقه گم شده میان علم و ورزش در اصفهان پس از سالها پیدا و باعث اتصال میان علم و ورزش شد. برای نخستین بار در اصفهان آکادمی علوم ورزشی در جوار خانه بسکتبال استان اصفهان با ۱۱۰۰ متر زیر بنا و با صرف هزینه ۲۰ میلیارد ریالی توسط خانواده لوافان در سه طبقه احداث شده است.

در افتتاح این آکادمی محمدعلی شجاعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان، محمد سلطان‌حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی نایب‌رییس شورای شهر اصفهان، مهدی مزروعی عضو شورای شهر اصفهان، غلامرضا نوروزی رییس فدراسیون پزشکی- ورزشی، محمد سلامتیان از خیران اصفهانی و رییس مجمع خیرین ورزش‌یار استان اصفهان، خانواده مرحوم لوافان، علی پیمان صفت مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان و جمعی از پیشکسوتان ورزش اصفهان در مراسم افتتاح آکادمی علوم ورزشی حضور داشتند.

این آکادمی که 2 سال پیش توسط خیر مرحوم حاج محمد لوافان افتتاح شد امروز با تلاش خانواده وی به بهره برداری رسید.

در این مراسم محمدعلی شجاعی (معاون توسعه اقتصادی و منابع انسانی استانداری اصفهان) تصریح کرد: اصفهان از استان‌های دیگر جلوتر است. این آکادمی از نداشته های کشور است. اگر حضور تلاشگران در بخش خصوصی و خیرین نبود اصفهان جایگاه کنونی را نداشت.

وی افزود: اصفهان یکی از مهم‌ترین قطب‌های اقتصادی کشور است و خیران زیادی در اصفهان هستند. وجود بیش از ۱۰ هزار واحد صنعتی و ۹۰۰ خیریه نشان از مردم تلاشگر اصفهان دارد.

رییس سابق فدراسیون تیراندازی با کمان با اشاره به فاصله موجود میان علم و اجرا گفت: این آکادمی می‌تواند نقطه اتصال ورزش و علم روز دنیا باشد.

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال