افتخاری: قرارداد جباری نشان می دهد که نباید پولی به او پرداخت کنیم

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: قرارداد جباری نشان میدهد نباید این پول را پرداخت کنیم و با این حال همه چیز بستگی به نظر اعضای کمیته تعیین وضعیت بازیکنان دارد ......

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: قرارداد جباری نشان می‌دهد نباید این پول را پرداخت کنیم و با این حال همه چیز بستگی به نظر اعضای کمیته تعیین وضعیت بازیکنان دارد.

سیدرضا افتخاری، در مورد بدهی‌های باشگاه استقلال گفت:

بدهی‌های باشگاه به دو بخش تقسیم می‌شود بخش اول مربوط به بدهی‌های مالیاتی است که برای رفع آن مشغول رایزنی هستیم و بخش دوم هم بدهی‌های مربوط به طلبکاران مستقیم از باشگاه. ما ابتدا بدهی‌های اشخاص را پرداخت می‌کنیم و سپس بدهی‌ مالیاتی‌مان را می‌دهیم. اگر دولت هم کمی در این زمینه به ما کمک کند شرایط برای استقلال بهتر خواهد شد.

وی افزود:

بدهی‌های باشگاه نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است. اگر براساس سال گذشته ۶۸ میلیارد بدهی داشتیم امسال به زیر ۵۰ میلیارد رسیده ایم که آنهم به تدریج کم خواهد شد.

مدیرعامل باشگاه استقلال با اشاره به اظهارنظرهای اخیر تاج و ساکت که گفته‌اند باشگاه‌های بدهکار از جام باشگاه‌های آسیا و حتی لیگ برتر کنار گذاشته می‌شوند، تاکید کرد:

امسال که به خیر گذشته و تمام تلاشمان را می‌کنیم برای سال آینده نیز با مشکل روبرو نشویم. برای این موضوع ناچاریم از دولت، هوادران و بخش خصوصی کمک بگیریم و برای یکبار باید این موضع حل و ریشه کن شود.

وی ادامه داد:

تا زمانی که هستم تلاش می‌کنم این مشکلات را رفع کنم، اما ممکن است در زمانی من نیز به اندازه‌ای زیر فشار بروم که نتوانم این روال را ادامه دهم. امیدوارم کمی از باشگاه حمایت شود تا این مشکلات به صورت کامل از بین برود.

افتخاری در مورد تمدید قرارداد شفر هم اظهار داشت:

شفر شرط تمدید قراردادش را حضور پسرش در کادرفنی نگذاشته و از روز اول هم پذیرفتیم که پسر او به عنوان آنالیزور در کنار وی مشغول به کار شود. قرار بر این است یک قرارداد کلی با شفر ببندیم و او خودش می‌داند به دستیارانش چه مبلغی پرداخت کند. در رابطه با قرارداد هم قرار است بخشی از آن را همانگونه که پیش‌بینی کرده بودیم توسط خود باشگاه پرداخت کنیم و بخش دیگر آنرا با اسپانسر صحبت کردیم که از طرق مختلف آن را پرداخت کنند.

وی با اشاره به صحبت‌های مظلومی واکنش نشان داد و گفت:

من ۳ بار با مظلومی جلسه داشتم و قرار بر این شد تا بدهی او را پرداخت کنیم. استقلال طلبکاران زیادی دارد و به مرور تمام طلب‌ها پرداخت خواهد شد. همچنین خسرو حیدری هم از استقلال شکایت نمی‌کند و مشکل او بدهی مالیاتی است.

افتخاری تصریح کرد:

واحد حقوقی باشگاه استقلال روی حکم جباری اعتراض می‌دهد و این رای در مراحل بعدی بررسی خواهد شد و بعد نتیجه‌اش مشخص می‌شود. البته قرارداد جباری نشان می‌دهد که نباید این پول را پرداخت کنیم. با این حال همه چیز بستگی به نظر اعضای کمیته تعیین وضعیت بازیکنان دارد.

وی درباره پست اخیر حسینی که به نوعی از استقلال برای فصل آینده خداحافظی کرده هم گفت:

هیچ کجا مثل استقلال نیست و این موضوع به همه ثابت شده است ولی نمی‌توانیم به زور کسی رانگه داریم. به هر حال حسینی هم یک بازیکن است و برخی مواقع ناراحت می‌شود مثل بازی با فولاد که دربی را از دست داد و بعد از آن از  عصبانیت خود پشیمان شد. منم هم با صحبت کردم و الان آرامش دارد همه چیز رو به راه است.

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال