افزایش تیم‌های خوزستان در لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور

اهواز- رئیس هیئت بسکتبال استان خوزستان گفت: با موافقت رئیس فدراسیون بسکتبال کشور، تیم‌های این استان در مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور افزایش یافتند....

مجتبی پیرعباسی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تیم «آفتاب زاگرس» به عنوان نماینده شهر اهواز با موافقت رئیس فدراسیون بسکتبال کشور در رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور شرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه در شهر اهواز استعدادهای بسیار خوبی در رشته بسکتبال وجود دارد، افزود: حضور تیم دیگری از شهر اهواز در مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور باعث می‌شود تا علاقه‌مندان بیشتری برای فعالیت در این رشته ورزشی انگیزه پیدا کنند.

رئیس هیئت بسکتبال استان خوزستان در ادامه گفت: جوانان زیادی در اهواز پرورش یافتند که به علت نبود تیم یا بسکتبال را کنار گذاشته یا مجبور به مهاجرت به شهرهای دیگر شدند که این موضوع برای بسکتبال اهواز و خوزستان یک خطر جدی محسوب می‌شود و ما با کسب این سهمیه به دنبال حفظ و حمایت از این قهرمانان هستیم.

پیرعباسی با بیان اینکه هدف ما توسعه و گسترش بسکتبال در تمام نقاط استان خوزستان است، عنوان کرد: در این زمینه سعی می‌کنیم که به بخش استعدادیابی تمرکز بیشتری داشته باشیم تا در آینده بازیکنان بیشتری از استان خوزستان به تیم‌های ملی راه پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه قصد داریم هیئت‌های شهرستانی را فعال کنیم، افزود: بسیاری از ارگان‌های استان خوزستان سالن بسکتبال مناسبی را برای این زمینه دارند که می‌توان از این اماکن برای پیشبرد چنین اهدافی استفاده کرد.

پیرعباسی در پایان گفت: امید است که با همکاری ورزشکاران، پیشکسوتان و ارگان‌های خوزستان بسکتبال این استان را بر بام کشور قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از این تیم‌های پالایش و پخش آبادان و پتروشیمی بندر امام از استان خوزستان برای حضور در رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور اعلام آمادگی کردند.

رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور از پانزدهم آبان ماه امسال آغاز می‌شود.

تگ ها


ورزش خوزستان لیگ برتر بسکتبال بسکتبال