افزایش ۴۰۰ درصدی دستمزد داوران در فصل جدید

با پیشنهاد خداداد افشاریان – عضو هیات رییسه و رییس کمیته داوران دستمزد داوران در فصل جدید و در همه سطوح ۴۰۰ درصد افزایش یافت.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، خداداد افشاریان در خصوص جزییات این خبر به سایت فدراسیون فوتبال گفت: با عنایت ویژه رئیس فدراسیون فوتبال ابتدا قرار بود که ۳۰۰ درصد به حق الزحمه داوران در تمامی سطوح اضافه شود. اما ایشان در جلسه ای که خدمتشان بودیم، با وسواس زیاد نسبت به فضای داوری در فوتبال و مشکلات معیشتی این عزیزان  اعلام کردند، حق الزحمه داوران برای فصل آتی ۴۰۰ درصد در تمامی سطوح افزایش یاید تا داوران ما بتوانند با آرامش خاطر در مسابقات به قضاوت بپردازند.

گفتنی است در فصول گذشته داور وسط لیگ برتر بابت هر سوت در بازی ها ۱.۲۰۰ هزار تومان دریافتی داشت که با مصوبه جدید داور وسط در لیگ برتر بابت هر قضاوت ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد. این بالاترین میزان افزیش در خصوص دستمزد داوران در سال های اخیر است که شاید به توجه به تورم و تعداد قضاوت هایی که داوران در بازی ها انجام می دهند خیلی چشمگیر نباشد. 

یکی از معضلات دیگر کمیته داوران برای چینش داوران در فصل جدید تعداد بالای داوران است که در لیگ برتر حضور دارند. تعداد داوران و کمک داوران لیگ برتر خیلی بالاتر از استانداردهای جهانی است و  موجب شده در طول فصل میزان قضاوت داوران زیاد نباشد و همین موضوع آنها را از آمادگی بدنی هم دور می کند و قرار است برای این موضوع هم در فصل جدید چاره ای اندیشیده شود.

تگ ها


خداداد افشاریان کمیته داوران