افزایش شانس نوراللهی برای حضور در جام ملت‌ها

با قطعی شدن غیبت عزتاللهی در جام ملتها، احمد نوراللهی هافبک 25 ساله پرسپولیس در حال حاضر شانس نسبتا بالایی برای حضور در لیست نهایی کارلوس کیروش برای جام ملتهای آسیا دارد ......

با قطعی شدن غیبت عزتاللهی در جام ملتها، احمد نوراللهی هافبک 25 ساله پرسپولیس در حال حاضر شانس نسبتا بالایی برای حضور در لیست نهایی کارلوس کیروش برای جام ملتهای آسیا دارد ...


با قطعی شدن غیبت عزت‌اللهی در جام ملت‌ها، احمد نوراللهی هافبک 25 ساله پرسپولیس در حال حاضر شانس نسبتا بالایی برای حضور در لیست نهایی کارلوس کی‌روش برای جام ملت‌های آسیا دارد.
به گزارش خبرنگار مدال، امروز مشخص شد که سعید عزت‌اللهی که حدود دو ماه به دلیل مصدومیت از بازی‌های ملی و باشگاهی به دور بوده به جام ملت‌ها نخواهد رسید تا این بازیکن مورد علاقه کی‌روش از لیست نهایی تیم ملی برای جام ملت‌ها کنار گذاشته شود. با خط خوردن عزت‌اللهی، تیم ملی در پست هافبک تدافعی در حال حاضر امید ابراهیمی، احمد نوراللهی و علی کریمی را در اختیار دارد. کی‌روش همچنین روز گذشته در بازی با فلسطین روزبه چشمی را پس از مدت‌ها به خط هافبک برد و در پست هافبک تدافعی تست کرد تا نشان دهد روی این بازیکن نیز برای حضور در این پست حساب باز کرده است.
در شرایطی که سیستم پایه تیم ملی 4-1-4-1 بوده و ملی‌پوشان گاهی نیز با آرایش 4-2-3-1 به میدان رفته‌اند بعید به نظر می‌رسد کی‌روش کمتر از 3 هافبک تدافعی را همراه با خود به امارات ببرد و در چنین شرایطی، امید ابراهیمی، احمد نوراللهی و علی کریمی 3 گزینه‌ای خواهند بود که کی‌روش در لیست نهایی خود قرار خواهد داد. این در حالی است که علی کریمی نیز به دلیل مصدومیت بازی با فلسطین را از دست داد و در صورتی که مصدومیت وی نیز ادامه داشته باشد احتمالا این بازیکن نیز از لیست تیم ملی خط خواهد خورد.
در این میان، احمد نوراللهی که پس از جام جهانی 2018 برای نخستین بار به تیم ملی دعوت شده و در دو بازی ملی به میدان رفته است شانس بالایی برای حضور در لیست نهایی تیم ملی خواهد داشت. نوراللهی در پرسپولیس بیشتر در پست هافبک باکس تو باکس به میدان رفته و سابقه بازی در سمت راست و چپ خط هاقبک و حتی بازی در پست هافبک تهاجمی را هم داشته است. توانایی بازی در چند پست شانس این بازیکن را برای حضور در لیست نهایی تیم ملی بیش از پیش خواهد کرد.
لیست نهایی تیم ملی فردا اعلام خواهد شد و تنها ساعاتی تا اعلام فهرست 23 نفره تیم ملی باقی مانده و قابل پیش ‌بینی است که کارلوس کی‌روش ساعات پرالتهابی را در پیش داشته باشد.