افسانه زیدان در رئال مادرید اینجا آغاز شد

پنج سال قبل و در چنین روزهایی، زین الدین زیدان هدایت رئال مادرید را بر عهده گرفت....


به گزارش "ورزش سه"، زین الدین زیدان در اولین دوره حضور روی نیمکت رئال مادرید موفق شد سه بار متوالی فاتح لیگ قهرمانان شده تا رکوردی تاریخی را به ثبت برساند. زیدان پنج سال قبل در شرایطی معارفه شد که کسی تصور چنین موفقیت هایی را نیز نداشت.

۴ ژانویه: بازگشت احساسی ال نینو به اتلتیکو مادرید (۲۰۱۵)

۴۰ هزار هوادار اتلتیکو مادرید در رده های سنی مختلف در تاریخ چهارم ژانویه ۲۰۱۵ در ویسنته کالدرون حضور یافته تا شاهد بازگشت فرناندو تورس، اسطوره روخی بلانکوس سالها پس از جدایی موفقیت آمیز او و حضور در انگلیس در لیورپول و چلسی باشند. هواداران سن بالاتر خاطرات درخشش تورس در دوران نوجوانی و روزهای دشوار تیم در اوایل سال ۲۰۰۰ را در ذهن داشته و طرفداران جوان عملکرد درخشان تورس را در یورو ۲۰۰۸ ، جام جهانی ۲۰۱۰ و یورو ۲۰۱۲ در لباس تیم ملی اسپانیا را مورد ستایش قرار می دادند.

فقط چند هفته بعد همه هواداران اتلتیکو شاهد اولین گل های این مهاجم ۳۰ ساله بعد از هشت سال با پیراهن اتلتیکو بودند و با این گل ها آنها رئال مادرید را از کوپا دل ری حذف کردند. در مجموع تورس در ۲۸۱ بازی لالیگا در دو دوره حضور خود در اتلتیکو ۱۰۳ گل به ثمر رساند و انتظار می رود دیر یا زود شاهد حضور او در عرصه مربیگری باشیم.

۴ ژانویه: زیدان برای اولین بار به عنوان سرمربی رئال مادرید معرفی شد (۲۰۱۶)

درست ۱۲ ماه بعد هواداران رئال مادرید شاهد معارفه زین الدین زیدان به عنوان سرمربی جدید تیم اصلی در برنابئو بودند. کهکشانی سابق، زیدان از سمت مربی تیم جوانان کاستیا به عنوان جانشین رافا بنیتس معرفی شد و فلورنتینو پرز، رئیس رئال مادرید یک کنفرانس مطبوعاتی، برنده توپ طلا در سال ۱۹۹۸ و گلزن فینال لیگ قهرمانان ۲۰۰۲ را یکی از بزرگترین چهره های تاریخ فوتبال معرفی کرد.

کسی از توانایی های مربیگری زیدان خبر نداشت، اما او چند روز بعد کارش را با برتری درخشان ۰-۵ برابر لاکرونیا در لالیگا آغاز کرد. پنج ماه بعد زیدان فاتح اولین جام از سه گانه خود در لیگ قهرمانان شد. او در دوره دوم خود به عنوان سرمربی رئال مادرید، فصل گذشته رئال مادرید را برای دومین بار به عنوان قهرمانی لالیگا رساند.

۶ ژانویه: ژابی پریتوهت تریک کرد، اما رئال مادرید فاتح یک بازی دراماتیک شد (۲۰۱۳)

از همان قبل از شروع مسابقه در برنابئو در تاریخ شش ژانویه ۲۰۱۳ اتفاقات دراماتیک آغاز شده بود، زیرا ژوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید، ایکر کاسیاس کاپیتان باشگاه را از ترکیب اصلی کنار گذاشت. وقتی کریم بنزما به راحتی در دقیقه دوم تیم میزبان را جلو انداخت، به نظر می رسید پیروزی آسانی در انتظار میزبان باشد، اما آنتونیو آدان دروازه بان رئال خطایی حرفه ای انجام داده و کارت قرمز گرفت. کاسیاس وارد میدان شد، اما ژابی پریتو از رئال این پنالتی را تبدیل به گل کرد.

ضربه هوشمندانه سامی خدیرا رئال مادرید را پیش انداخت، اما پریتو با عبور از کاسیای گل تساوی را به ثمر رساند. در نیمه دوم و با دو گل در دو دقیقه از کریستیانو رونالدو کار تمام شده به نظر می رسید،  اما پریتو با ضربه ای از نزدیک دیرک دورتر هت تریک خود را کامل کرد. تماشای این دیدار برای کودکان اسپانیایی که به طور سنتی در این روز هدایای کریسمس خود را دریافت می کنند، یک سرگرمی فوق العاده بود.

۷ ژانویه: اولین حضور مارسلو در لالیگا نشانه آینده این بازیکن نبود (۲۰۰۷)

در ۷ ژانویه ۲۰۰۷ و بعد از گذشت ۵۷ دقیقه رئال مادرید با دو گل از لاکرونیا عقب افتاده بود.  فابیو کاپلو دو بازیکن تعویضی برزیلی را وارد زمین کرد، یکی رونالدو نازاریو، قهرمان جام جهانی و برنده توپ طلا و دیگری یک مدافع چپ برزیلی ۱۸ ساله به نام مارسلو ویرا داسیلوا جونیور که به تازگی به این باشگاه پیوسته بود.

هیچکدام نتوانستند جلوی پیروزی لاکرونیا را بگیرند و روبرتو کارلوس برزیلی خیلی زود از بند مصدومیت رها شده و جایگاه دفاع چپ را پس گرفت. با این حال مارسلو بعد از گذشت ۱۴ سال بعد هنوز در مادرید بوده و با کسب پنج عنوان قهرمانی در لالیگا، کارنامه ای بهتر از رونالدو یا روبرتو کارلوس در رئال مادرید به ثبت رسانده است.

۷ ژانویه: دیگو سیمئونه و اولین حضور روی نیمکت اتلتیکومادرید (۲۰۱۲)

دیگو سیمئونه از همان اولین بازی به عنوان سرمربی اتلتیکو مادرید در هفتم ژانویه ۲۰۱۲ و در ورزشگاه روسالدا متعلق به مالاگا سبک خودش را نشان داد. اتلتیکو برای اولین بار در ۹ بازی اخیر خود لالیگا موفق به ثبت کلین شیت شده و از همان ابتدای کار سخت کوشی و بازی هجومی در تیم سیمئونه به وضوح دیده می شد.

آنها در آن روز با کسب یک امتیاز به رتبه دهم لالیگا صعود کردند و ۹ بازیکنی که در آن روز در زمین حضور داشتند، کمتر از دو سال بعد عنوان قهرمانی لالیگا در فصل ۱۴-۲۰۱۳ را کسب کردند. با گذشت هشت سال ال چولو هنوز در مسند هدایت اتلتیکو باقی مانده و تیم نوپای او امسال به دنبال فتح لالیگا است.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا laliga
This Content Is Provided By Laliga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


مارسلو اتلتیکو مادرید فرناندو تورس زیدان رئال مادرید