افسانه سرخیو راموس در چنین روزی آغاز شد

در روزهای ابتدایی دسامبر اتفاقات مهیجی در لالیگا رخ داده است....

به گزارش "ورزش سه"، سرخیو راموس که هنوز یکی از امیدهای اصلی گلزنی رئال مادرید است، ۱۵ سال پیش برای اولین بار در لالیگا برای تیمش موفق به گلزنی شد. او حالا عنوان گلزن ترین مدافع تاریخ لالیگا را از آن خود کرده است.

هفت دسامبر ۲۰۱۹: لوییس سوارز با گل پشت پای خود نوکمپ را منفجر می کند

پیروزی ۲-۵ بارسلونا در لالیگا مقابل مایورکا در استادیوم نیوکمپ در هفت نوامبر ۲۰۱۹ به دلایلی به یادماندنی شد؛ لیونل مسی با ۳۵ بار سابقه هت تریک در لالیگا، دوباره هت تریک کرد و آنتوان گریزمان نیز یک گل زیبا به ثمر رساند. با این حال بالاترین میزان تشویق داخل استادیوم برای گل فوق العاده لوییس سوارز درست قبل از اول نیمه نصیب او شد. یک حرکت تماشایی در نیمه زمین مایورکا در نهایت منجر به این شد که فرانکی دی یونگ توپ را درست در داخل منطقه مایورکا به سوارز برساند، اما توپ از مقابل دروازه دور شد.

اما در ادامه مهاجم اروگوئه ای با یک ضربه پشت پا و با بهره گیری از اشتباه مدافع میانی اسلواک حریف یعنی مارتین والژنت و مانولو رینا، دروازه بان مایورکا به گوشه سمت راست دروازه رفت. این فقط یکی از ۱۴۴ گل لالیگایی مهاجم فعلی اتلتیکو مادرید بود برای بارسا به ثمر رسید ... اما قطعا یکی از خاص ترین گل های سوارز بود.

هشت دسامبر ۲۰۰۲: رونالدو و رائول در کنار هم در لباس رئال مادرید موفق به گلزنی می شوند (۲۰۰۲)

هنگامی که رونالدو نازاریو در تابستان ۲۰۰۲ به سانتیاگو برنابئو انتقال یافت، عده ای به دنبال این بودند دریابند او چگونه با رائول گونزالس، مهاجم تهاجمی آن تیم کهکشانی سازگار می شود. اما فقط چند ماه بعد عملکرد این زوج در ورزشگاه سن مویکس متعلق به مایورکا پاسخ بسیار خوبی به این ابهام بود.

این دو بازیکن برزیلی و اسپانیایی در جریان پیروزی ۵-۱ رئال مادرید ۲ گل به ثمر رساندند. همچنین رائول یک پاس گل درخشان برای رونالدو نیز مهیا کرده و ستاره برزیلی دروازه حریف را باز کرد. این اولین باری که رائول و رونالدو در به ثمر رسیدن یک گل در لالیگا همکاری می کردند. این زوج در کل موفق شد در ۱۰۳ بازی لالیگا ۱۶ بار دیگر نیز به کمک هم موفق به گلزنی شده و در دو فصل جام لالیگا را نیز فتح کنند.

نهم دسامبر ۲۰۱۲: رادامل فالکائو پنج گل برای اتلتیکومادرید به ثمر رساند

در ۹ دسامبر ۲۰۱۲ و در یک شب سرد در ویسنته کالدرون، رادامل فالکائو مهاجم اتلتیکو در دیدار لالیگایی تیمش مقابل لاکرونیا گرم و درخشان ظاهر شد. پس از آنکه دیگو کوستا با ضربه سر دروازه را باز کرد، فالکائو با گذر از سد مدافعان حریف موفق شد گل اول را به ثمر برساند. در گل دوم او با پاس هوشمندانه آردا توران رقم خورد، در ادامه نیز فالکائو یک ضربه پنالتی را تبدیل به گل کرده و هت تریک خود را تکمیل کرد.

چهارمین گل بازیکن کلمبیایی با یک ضربه سر از فاصله نزدیک وارد دروازه شد، در ادامه نیز او با تغییر مسیر و توی سر توپ زدن هر دو مدافع میانی لاکرونیا را جا گذاشت و دروازه حریف را باز کرد. اتلتیکو و فالکائو در ۲۰ دقیقه پایانی دیگر نمی خواستند ناراحتی و درد دیگری به هواداران دپوتیوو که در سرمای کالدرون در حال انجماد بودند تحمیل کنند و در نهایت بازی با همان نتیجه به اتمام رسید.

یازدهم دسامبر ۲۰۰۵: سرخیو راموس اولین گل از خیل گل های خود برای رئال مادرید را به ثمر رساند

با گذشت بیش از نیم ساعت از آغاز بازی در برنابئو و بعد از مقاومت دفاع مالاگا در مقابل تیم کهکشانی رئال مادرید، روی ارسال کرنر از سوی زین الدین زیدان بود که سرخیو راموس ۱۹ ساله موفق شد با ضربه سر دروازه مالاگا را باز کند. راموس توپ را وارد دروازه فرانسس ارنائو، دروازه بان تیم میهمان کرد تا رئال مادرید با یک گل پیش افتد،

اولین گل راموس در لالیگا برای رئال مادرید فقط چند ماه پس از انتقال از باشگاه زادگاهش سویا در تابستان گذشته به تیم پایتخت. حالا بعد از گذشت ۱۵ سال، زیدان سرمربی رئال مادرید است و راموس که اکنون ۳۴ ساله شده همچنان گلزنی می کند. ۷۲ گل از ۱۰۰ گل سرخیو راموس در پیراهن لوس بلانکوس در لالیگا به ثمر رسیده است.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا laliga
This Content Is Provided By Laliga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


سرخیو راموس لوئیس سوارز فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال