افشاگری اسکوچیچ از جلسه تعیین میزبانی جام جهانی

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم فوتبال ایران در متنی که روی اینستاگرام خد منتشر کرده، اعطای میزبانی با کشور بحرین را خلاف روح فوتبال توصیف کرده و تاکید می کند این انتخاب از پیش تعیین شده بوده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، خبری که طی روزهای اخیر فوتبال ایران را شوک مواجه کرده، دادن میزبانی ۴ بازی مرحله اول مقدماتی جام جهانی به کشور بحرین بوده و این انتخاب در شرایطی صورت گرفته که تیم ملی ایران در ۴ بازی مرحله رفت، سه مسابقه را میهمان بوده است و حالا باید بازی های باقی مانده را نیز در کشور بحرین به میدان برود؛ این موضوعی است که دراگان اسکوچیچ به آن پرداخته و انتخاب کشور بحرین را توسط مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا زیر سوال برده است.

متن پیام اسکوچیچ به شرح زیر است:


خطاب به تمامی فوتبال‌دوستان ایرانی،

وقتی با آقای شین مَن گیل، رئیس کمیته مسابقات کنفدراسیون آسیا، در روز ۲۶ بهمن ویدئو کنفرانس داشتیم، مستقیماً به ایشان خاطر نشان کردم که به عقیده من تمام تصمیمات از قبل گرفته شده و این کنفرانس تنها به حالتی تشریفاتی و فرمالیته برگزار شده است و من فایده‌ای در آن نمی‌بینم.


در ظاهر، آنها نظرات ما را خواستند اما شک ندارم که همه‌چیز از قبل مشخص شده بود، چراکه وقتی صحبت از انجام بازی‌ها در فروردین یا تعویق آنها به خرداد بود، ناگهان پیامی روی صفحه مانیتور ظاهر شد که تعویق بازی‌ها قطعی شده.
چیزی که بیشتر تعجب مرا برانگیخت، زمانی بود که موضوع جلسه درباره تعویق بازی‌ها از فروردین به خرداد بود، و بدون هیچ مقدمه‌ای، نماینده بحرین شروع به صحبت از میزبانی کرد که کاملاً باعث حیرت‌زدگی من شد.
گذشته از اینها، برایم قابل‌هضم نیست که‌ چرا مسابقات حدود یک سال به تعویق افتاده‌اند. وقتی صحبت از صحت و سلامت انسان‌ها باشد، قطعاً حفظ سلامت افراد و رعایت پروتکل‌ها برایم بالاترین اولویت است. اما، ویروس کرونا دیگر موضوعی جدید نیست، و فکر می‌کنم که AFC تجربیاتی در زمینه برگزاری مسابقات در این یک سال پیدا کرده. من مصرانه از نمایندگان AFC خواستم تا از برگزاری رقابت‌های مختلف در اروپا الگوبرداری کنند و پاسخ آنها به من چنین بود، 《شما متوجهِ تنوع قاره آسیا نیستید》. حالا با این تصمیم، کاملاً متوجهِ تنوع در طرز برخورد شده‌ام. خلاف عرف.


در نظر من، AFC می‌بایست راهکاری پیدا می‌کرد که به نفع همه باشد - و نه یک تیم - و تصمیمی سازگار با روح ورزش می‌گرفت.

اما در نهایت، تمام تیم‌ها باید با ما مواجه شوند و ما هم بدون‌شک حضوری قدرتمندانه خواهیم داشت و بر این موقعیت فائق خواهیم آمد.

تگ ها


تیم ملی ایران دراگان اسکوچیچ لیگ برتر خلیج فارس فوتبال