افشاگری عجیب رونالدو؛ ستاره پرتغالی در آستانه پیوستن به آرسنال!

کریستیانو رونالدو فوق‌ستاره پرتغالی باشگاه یوونتوس افشا کرد که در مقطعی در آستانه پیوستن به باشگاه آرسنال قرار داشته است....

به گزارش مدال؛ باشگاه آرسنال در عصر «آرسن ونگر»، جوانان مستعد بسیاری مانند «سسک فابرگاس»، «رابین فان‌پرسی» و «دنی والکات» را جذب و به یک ستاره تبدیل کرد. این سیاست توپچی‌ها بود که سود زیادی را نیز به حساب توپچی‌ها واریز کرد اما در مواردی آنها موفق به جذب بازیکن مورد نظر خود نشدند که یکی از آن‌ها «کریستیانو رونالدو» است.

فوق‌ستاره پرتغالی باشگاه یوونتوس به تازگی افشا کرد که در آغاز دوران حرفه‌ای‌اش ممکن بود مسیر دیگری را انتخاب کند. کریس گفت که اگر پس از جلسه با ونگر بزرگ قراردادش با آرسنال را نهایی می‌کرد، شاید مسیر زندگی‌اش به طور کلی دستخوش تغییر و تحول میشد.

توپچی‌های لندن اولین باشگاه‌هایی بودند که به رونالدو - زمانی که به عنوان جوانی گم‌نام در اسپورتینگ لیسبون توپ میزد - علاقه نشان دادند. «آرسن ونگر» و آرسنال برای استخدام او دست به کار شدند اما دیدار دوستانه میان منچستریونایتد و اسپورتینگ لیسبون همه چیز را دگرگون ساخت.

کریس در مصاحبه جدید خود از آن روزها و پیشنهاداتی که داشت صحبت کرد و گفت: «خیلی تیم‌ها با من و باشگاه تماس گرفتند، برای مثال والنسیا یکی از آنها بود. با ونگر ملاقات داشتم و در آستانه پیوستن به آرسنال بودم. به جز آرسنال با رئال مادرید، بارسلونا و اینتر هم مذاکره کردم اما دیدار دوستانه برابر منچستریونایتد اوضاع را تغییر کرد. آنها به من علاقه داشتند اما پس از آن دیدار علاقه‌شان بیشتر شد و سرعت مذاکرات را بالا بردند.»

در همان مسابقه بود که عملکرد رونالدو، توجه «سر الکس فرگوسن» را به شدت به سوی خود جلب کرد و سرمربی کارکشته از سران تیمش خواست به سرعت او را به اولدترافورد بیاورند.

«گری نویل» چند سال پس از آن مسابقه در یادداشتی برای «اسکای اسپورتس» در این خصوص نوشت: «بعد از مسابقه برابر اسپورتینگ به برادرم پیام دادم که باید کریس را بخریم! قطعاً بازیکنان در جذب بازیکنی دیگر دخالت ندارند اما او توجه همه را به خود جلب کرده بود. تا قبل از آن مسابقه نه او را دیده بودم و نه حتی نامش را شنیده بودم اما بعد از مسابقه همه ما درباره او هیجان‌زده بودیم.»

شیاطین سرخ با 12.5 میلیون پوند او را جذب کردند و فرگوسن با اصرار به او شماره 7 افسانه‌ای باشگاه را داد. او که حالا معروف‌ترین شماره ۷ جهان است ولی جالب آنجاست که زمانی پیراهن شماره 28 را می‌خواست.

بیشتر بخوانید:

رونالدو: شاید سال آینده خداحافظی کنم/ هیچ‌کس اندازه من رکورد ندارد!

تگ ها


رونالدو آرسنال توپچی‌های لندن شیاطین سرخ آرسن ونگر الکس فرگوسن کریستیانو رونالدو آرسنال یوونتوس منچستر یونایتد لیگ برتر سری آ فوتبال