افشاگری مدیران استقلال از جدایی جباری

وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در حالی خود را حامی مجتبی جباری هافبک کنارگذاشته استقلال معرفی میکرد که در خفا نامه عدم نیاز او را به باشگاه زده بود ......

وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در حالی خود را حامی مجتبی جباری هافبک کنارگذاشته استقلال معرفی می‌کرد که در خفا نامه عدم نیاز او را به باشگاه زده بود.

مجتبی جباری در ابتدای فصل با سر و صدای زیادی استقلالی شد و در پایان نیم فصل نخست با سر و صدای زیادی از این تیم جدا شد. جباری از آن دست بازیکنانی بود که هر فعل و انفعال مرتبط با او در استقلال موافقان و مخالفان زیادی داشت. در ابتدای فصل خیلی ها استقلالی شدن او را درست نمی دانستند اما جماعتی هم خواهان بازگشت او به این تیم بودند. زمانی که از حضور در تمرینات منع شد عده ای با این تصمیم مخالف و عده ای دیگر موافق بودند و سرانجام بعد از فسخ یک طرفه قرارداد او بسیاری از کارشناسان، پیشکسوتان و هواداران استقلال نسبت به این موضوع جبهه گیری کرده اما در مقابل این عده بودند افرادی که موافق جدایی او از این تیم بودند.

بعد از جدایی رسمی جباری از استقلال اظهار نظرهای متعدد از سوی گروه‌های مختلف آغاز شد. با اظهار نظر خود جباری و انتشار عکس شفر و دستیارانش در خانه‌اش، هجمه سنگینی ابتدا به مدیریت باشگاه استقلال وارد شد و عده ای هم منصوریان را مقصر کنار گذاشته شدن جباری از این تیم دانستند.

شدت این هجمه به حدی بود که سیدرضا افتخاری مدیرعامل آبی پوشان ناچار به افشاگری شد و رسما و با صراحت اعلام کرد شفر شخصا و کتبا خواستار فسخ قرارداد جباری شده است. افتخاری این را گفت تا مسئولیت جدایی جباری که به سوی او متوجه کرده بودند را از روی دوش بردارد.

حسن زمانی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال نیز در ادعای مدیرعامل استقلال را تایید کرد تا مشخص شود اگر قرارداد جباری با استقلال فسخ شد، تنها و تنها بنا به خواسته وینفرد شفر بود. شفر هم با سکوت در قبال ادعای افتخاری و زمانی به نوعی بر صحت این ادعا صحه گذاشت.

شفر در حالی که خودش جباری را - نمی خواهد که البته این حق مسلم هر سرمربی است - اما رفتاری متناقض با جباری رودر رو و پشت سر او انجام می دهد. او با درک محبوبیت این بازیکن کهنه کار در بین هواداران استقلال هوشمندانه در ملاء عام با جباری دیدار کرده و خود را حامی او معرفی می کند و در خفا نامه عدم نیاز او را به باشگاه می زند.

مرد کهنه کار آلمانی از تجربه سال های زیاد مربیگری در چهار قاره جهان نهایت استفاده را برد و هوشمندانه رفتاری دوگانه و متناقض را با جباری در پیش می گیرد تا هم او را کنار گذاشته و هم با این کارش نه تنها بر محبوبیت خود نزد هواداران استقلال خدشه وارد نکند. حتی از آن بالاتر با منحرف کردن اذهان عمومی از اصل این ماجرا بر محبوبیت خود بعنوان فردی که حامی جباری بود نزد هواداران استقلال اضافه کند.

در واقع شفر رفتاری ضد و نقیض در قبال جباری ارائه داد و در حالی که خود عامل اصلی کنار گذاشته شدن این بازیکن از استقلال بود، به نوعی رفتار کرد تا مسئولیت این اتفاق به سوی او متوجه نشود.

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال