افشای جزئیاتی جالب از قرارداد فران تورس با بارسا

در اسپانیا و انگلیس کار پیوستن فران تورس از سیتی به بارسلونا را قطعی می دانند....

به گزارش "ورزش سه"، هدف اصلی بارسلونا در پنجره نقل و انتقالات زمستانی جذب فران تورس مهاجم اسپانیایی است که برای منچسترسیتی به میدان می‌رود. ژاوی هرناندز از زمان حضورش روی نیمکت بارسا خواهان جذب این بازیکن بوده و باشگاه نیز تصمیم گرفت که این درخواست مربی جدیدش را برآورده کند.

چندی پیش مشخص شد که متئو آله‌مانی مدیر بخش فوتبال بارسا، به منچستر سفر کرده تا مذاکرات را پی گرفته و این انتقال را نهایی کند. پس از آن تایید شد که این باشگاه با تورس به توافق نهایی رسیده و حتی موفق شده رضایت پپ گواردیولا را نیز برای انجام این انتقال کسب کند. با این حال تنها مسئله ای که تاکنون باعث شده بود که این انتقال نهایی نشود، اختلاف مالی دو طرف بود، معضلی که به نظر حل شده و روز گذشته رسانه های اسپانیایی متفق القول خبر از انتقال قطعی تورس در زمستان دادند.

امروز مارکا جزئیاتی بیشتر از این انتقال قریب‌الوقوع را فاش کرد. بر این اساس رقم جا به جایی ۵۵ میلیون یورو است و بارسلونا در ۴ قسط این مبلغ را پرداخت خواهد کرد. اولین قسط نیز قرار است تابستان پرداخت شود و به این ترتیب بارسا زمستان مبلغی را به حساب سیتی واریز نمی کند. سیتی ابتدا تقاضای ۷۰ میلیون یورو کرده بود ولی بارسا روی ۴۰ میلیون یورو اصرار داشت که در نهایت توافق بر سر ۵۵ میلیون یورو نهایی شد.

همچنین بندهایی نیز در قرارداد گنجانده شده که بر اساس آنها رقم نهایی می تواند تا ۶۵ میلیون یورو افزایش پیدا کند؛ اگر بارسا فاتح لیگ قهرمانان شود، اگر تورس توپ طلا ببرد، حضور تورس در بیش از ۷۰ درصد بازی های بارسا با شرط حضور حداقل ۴۵ دقیقه ای در میدان، اگر بارسا تورس را بعدها با رقمی بیش از ۱۰۰ میلیون یورو واگذار کند، شروطی هستند که بر اساس آنها سیتی می تواند تا ۱۰ میلیون یورو هم دریافت کند. شروطی که برخی از آنها به سختی قابلیت اجرایی شدن دارند و به نظر، اینجا بارسلونا هوشمندانه عمل کرده است.

همچنین به والنسیا باشگاه سابق تورس نیز نزدیک  به ۱۰ درصد رقم انتقال تعلق خواهد گرفت(۵ میلیون یورو).

تگ ها


فران تورس منچستر سیتی بارسلونا